Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παπαφλέσσας Άμφειας – Αστέρας Βαλύρας 3-1: Νίκη με ανατροπή

, Παπαφλέσσας Άμφειας – Αστέρας Βαλύρας 3-1: Νίκη με ανατροπή

Ο Παπαφλέσσας Άμφειας επανήλθε στις επιτυχίες μετά τη νίκη της πρεμιέρας και επιβλήθηκε 3-1 του Αστέρας Βαλύρας στο “Πέτρος Γεωργανάς” της Σπερχογείας, για την 5η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή, καθώς οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την κεφαλιά του Μπαλτά στο 10ο λεπτό, αλλά  η ομάδα του Γιώργου Γαλανόπουλου “απάντησε” γρήγορα με πλασέ του Αλεβίζου οκτώ λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Παπαφλέσσας αύξησε την πίεσή του και στο 56′ ο Αλεβίζος ξανά, αυτή τη φορά με κεφαλιά-ψαράκι, “έγραψε” το 2-1, ενώ στο 60′ ο Λινάς με νέα κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Λίγο πριν το φινάλε της συνάντησης οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μπούτρο.

Μετά το “διαζύγιο” με τον Αλέκο Τσατά, προσωρινά χρέη προπονητή στον Αστέρα Βαλύρας εκτέλεσε ο Ηλίας Τριανταφυλλάκης, σε συνεργασία με τον Κώστα Καυκούλα.

Παπαφλέσσας Άμφειας (Γιώργος Γαλανόπουλος): Κατσιώλης, Λαμπρόπουλος, Μαλαπάνης, Μπάλλας, Λινάς, Σπύρος, Σπανός (66′ Σταυρινός), Σακκάς, Αλεβίζος (89′ Γαλανόπουλος), Στριλιγκάς, Δωδεκάτος.

Αστέρας Βαλύρας (Ηλίας Τριαναταφυλλάκης)  Μανιάτης, Δουλάμης, Β. Κακούλας Β (83′ Βλαχογιαννόπουλος), Σιάγκρης, Πανταζής, Ανδριανόπουλος, Νίκας (41′ λ. τρ. Θ. Καυκούλας), Μπαλτάς (69′ Μπουρίκας), Στρατής, Μπούτρος, Καλαφάτης (74′ Λυκούρας).

Διαιτητής: Η. Τσουλάκος / Βοηθοί: Γ. Βανικιώτης-Π. Γαϊτάνης

φώτο: asterasvaliras.gr