ΤΟΠΙΚΟ

ΠΑΟ Καλού Νερού – Τέλλος Άγρας 1-0: Στον επόμενο γύρο με Βασίλεφ

, ΠΑΟ Καλού Νερού – Τέλλος Άγρας 1-0: Στον επόμενο γύρο με Βασίλεφ

Με το φτωχό, πλην όμως υπερ-αρκετό 1-0 επικράτησε ο ΠΑΟ Καλού Νερού του Τέλλου Άγρα στο γήπεδο Κυπαρισσίας σε παιχνίδι για την β’ φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας και προκρίθηκε στις “16” καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης.

Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Βασίλεφ στο 33ο λεπτό. Στον επόμενο γύρο ο ΠΑΟ Καλού Νερού θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Διαβολιτσίου.

Oι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 84’, με τον Σαρρή να λέει “όχι” στον Μητρόπουλο (το κέρδισε ο ίδιος από τον Βενετσανάκο) από τα 11 μέτρα. Στις καθυστερήσεις οι Γαργαλιανιώτες θα μπορούσαν να στείλουν το ματς στην παράταση, αλλά το σουτ του Σαραντόπουλου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.

ΠΑΟ Καλού Νερού (Παναγιώτης Παναγόπουλος): Κυριακόπουλος, Οικονομόπουλος (70’ Μουζής), Βλάμης, Πράνταλος, Γαργαρώνης, Νικολόπουλος, Βασίλεφ (65’ Μητρόπουλος), Μαλισόβας, Σπυρόπουλος, Βλαχόπουλος, Διονυσόπουλος.

Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων (Δημήτρης Λίτσας): Σαρρής, Καραχάλιος, Θοδωρής Τσόπελας, Βελλησάρης, Κωνσταντόπουλος, Λάζαρης (73’ Νικολόπουλος), Μπακάκης, Σερέτης (71’ Βενετσανάκος), Τάσος Τσόπελας, Σαραντόπουλος, Σωτηρόπουλος.