Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Παναργειακός – Εράνη 1-1: “Αντίο” με ψηλά το κεφάλι (βίντεο)

, Παναργειακός – Εράνη 1-1: “Αντίο” με ψηλά το κεφάλι (βίντεο)

Μεγάλο αποτέλεσμα που όμως δεν μπόρεσε να το χαρεί πήρε η Εράνη Φιλιατρών στο Άργος από τον πρωτοπόρο Παναργειακό. Η πρωταθλήτρια Μεσσηνίας αναδείχτηκε η ισόπαλη 1-1 με τους “λύκους” αλλά την ίδια στιγμή αποχαιρέτησε και μαθηματικά την κατηγορία έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Στο δημοτικό στάδιο Άργους η Εράνη έφτασε μία ανάσα από μία μεγάλη έκπληξη καθώς δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις και με μεγάλα παράπονα από τη διατηρία σε ένα ακόμη παιχνίδι.

Η Εράνη μπήκε πολυ δυναμικά και αφότου ανέκτησε τα ηνία του ματς, επέβαλλε την κυριαρχία της, μετουσιώνοντας την σε γκολ στο 19ο λεπτό.

Ο Γκεβόρι που στην προπόνηση του Σαββάτου έβγαλε τον ώμο του, όχι μόνο έπαιξε αλλά ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με ένα ευθύβολο σουτ!

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, όσες φορές όμως απείλησαν, ο Σαββίδης φώναξε παρόν με σπουδαίες επεμβάσεις και αποκορύφωμα την φαση του 57’ όπου απέκρουσε το πέναλτι του Πρίκα.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 92’ με τον Τσιώλη και με τα 17 λεπτά (!) καθυστερήσεων που ακολούθησαν, το φινάλε αποδείχθηκε ακατάλληλο για καρδιακούς.

Η Εράνη άγγιξε το δεύτερο γκολ χάνοντας δυο αδιανόητες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων (που θύμισαν παράταση) με τον Καραμπέτσο και τον Λακριντή, ενώ η απόφαση του ρέφερι να ανακόψει ως οφσάιντ τον Φάκκη που έβγαινε τετ α τετ στην εκπνοή άφησε πολλά ερωτηματικά για την ορθότητα του…

Παναργειακός: Καραργύρης, Παναγιώτου, Καρέλης, Καπετανάκης, Σακελλαρόπουλος, Τσάνι, Τσιώλης, Τσούτσης, Ηλιόπουλος, Πρίκας, Ντε Σόουζα

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης, Τσερπές, Μρζόσκο, Σινάνι (74’ Καραμπέτσος), Παπαδόπουλος (55’ Μπουρδέκας), Κουτσιανούλης (60’ Φλαριώτης) Φάκκης, Γκεβόρι, Πουλιανός, Κωνσταντόπουλος (74’ Λακριντής).