Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ερμιονίδα- Εράνη Φιλιατρών 1-1: Είχε τις ευκαιρίες για το “διπλό”

, Ερμιονίδα- Εράνη Φιλιατρών 1-1: Είχε τις ευκαιρίες για το “διπλό”

Με ισοπαλία στο Δημοτικό Στάδιο της Ερμιόνης, η Εράνη Φιλιατρών ολοκλήρωσε τις εκτός έδρας υποχρεώσεις της για την τρέχουσα σεζόν, στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με το όμορφο σε σκέψη και εκτέλεση σουτ του Τριμπόνια στο 44’.

Στην επανάληψη η Εράνη επέβαλλε καθολικά την ανωτερότητα της και επιδόθηκε σε ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών με τους Σινάνι, Παπαδόπουλο, Καραμπέτσο, Κοτσιανούλη και Κωνσταντόπουλο να αστοχούν από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση.

Στο 75ο λεπτό της συνάντησης ο Καραμπέτσος έφερε το παιχνίδι στα ίσια και δυο λεπτά αργότερα απώλεσε μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε μέχρι τέλους, με την Μεσσηνιακή ομάδα να μην βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα, πληρώνοντας την επιθετική δυστοκία στη τελική προσπάθεια.

ΕΡΑΝΗ: Οικονομόπουλος, Καπλάνης, Μπινιώρης (46’ Μπουρδέκας), Μροζσκο (46´ Τσερπές), Παπαδόπουλος, Κοτσιανούλης (87’ Χάρμπας), Κωνσταντόπουλος, Φλαριώτης (46’ Γκεβόρι), Φάκκης (46’ Σινάνι) Πουλιάνος, Καραμπέτσος.

Γ’ Εθνική, 3ος όμιλος, 33η αγωνιστική

Παναργειακός – Ρόδος 2-1 (17′ Ντε Σόουζα, 39′ Ηλιόπουλος / 68′ Λίμα)

ΑΟ Πυλίου – Θύελλα Ραφήνας 1-1 (90+1′ Κόντζα / 18′ Μαρτίνος)

ΑΕ Ερμιονίδας – Εράνη Φιλιατρών 1-1 (44′ Τριμπόνιας / 75′ Καραμπέτσος)

ΑΕ Μυκόνου – ΑΕ Μεσολογγίου 3-0 α.α.

(25/4, 11.00) Παναιγιάλειος – ΠΑΣ Κόρινθος

(25/4, 11.00) Ελλάς Σύρου – ΠΑΟ Βάρδας

(25/4, 11.00) ΓΣ Μαρκό – ΑΕΡ Αφάντου

(25/4, 11.00) Ιάλυσος – Αστέρας Βάρης

(23/4) Βύζας Μεγάρων – Πανελευσινιακός 4-4 (18′ Ντερμίσι, 38′ Μπουλγκουρίδης, 44′ Σταφάι, 81′ Ζαχαράκης / 6′ αυτογκόλ, 25′ Τσιάβος, 36′ Τσάκρης, 70′ Σκέντζος πεν)