Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Νέος Άρις – Πανιώνιος Καλ. 5-3: Γκολ και πλούσιο θέαμα

, Νέος Άρις – Πανιώνιος Καλ. 5-3: Γκολ και πλούσιο θέαμα

Σπουδαίο θέαμα με πολλά γκολ απόλαυσαν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο Άριος για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση Νέος Άρις – Πανιώνιος Καλ. που έληξε με το εντυπωσιακό 5-3 υπέρ των γηπεδούχων.

Πρόσωπο του αγώνα για τους “πετεινούς” ήταν αναμφισβήτητα ο Παναγιώτης Κυριακούλης, σημειώνοντας χατ-τρικ σε διάστημα 12 λεπτών (17′, 18′, 29′).

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, μειώνοντας σε 3-2 πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε δύο τέρματα του Γιάννη Γιάνναρη (35′, 43′).

Στο 64′ ο Κυριόπουλος χρίστηκε σκόρερ κάνοντας το 4-2, όμως οι παίκτες του Πανιωνίου αρνούνταν να… πέσουν αμαχητί και τρία λεπτά αργότερα μείωσαν σε 4-3 με τον Ψαρρά.

Τρία λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα, ωστόσο, ο 15χρονος Μιχάλης Σταθουλόπουλος έδωσε τη “χαριστική βολή” στους φιλοξενούμενους, γράφοντας το τελικό 5-3 με το παρθενικό του γκολ σε επίπεδο ανδρών.

Νέος Άρις (Παναγιώτης Πεφάνης): Γιαννούλης, Λάσκαρης (55′ Βασίλης Σταθουλόπουλος), Κατσιμαγκλής, Μωράκης, Μαρκόπουλος (63′ Σταυριανέας), Κουδέρης, Φλέσσας, Σκαλιώτης (80′ Μπαράι), Κυριακούλης, Κυριόπουλος, Βουρνάς (80′ Μιχάλης Σταθουλόπουλος).

Πανιώνιος Καλ. (Γιώργος Γκέγκας): Αργυράκης, Μπάκας, Γιάνναρης, Ηλιόπουλος, Δημόπουλος, Πραστέλλας, Κώστας, Βοσνάκης, Χρεββατόπουλος, Ψαρράς.