Με ανατροπή στις καθυστερήσεις ο Πανθουριακός, 2-1 την Κορώνη

, Με ανατροπή στις καθυστερήσεις ο Πανθουριακός, 2-1 την Κορώνη

Σημαντική νίκη με ανατροπή πήρε ο Πανθουριακός με 2-1 επί του Ακρίτα Κορώνης για την αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας και πάτησε κορυφή, μαζί με Κυπαρισσία και Μιλτιάδη.

Η Κορώνη έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους που έφτασαν τελικά στο τέταρτο τρίποντο στη σεζόν με γκολ του Κουτσουρόπουλου στις καθυστερήσεις του αγώνα και ενώ από το 69΄έπαιζαν με αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολη του Φέστα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα (έχει δεχτεί πρώτη κάρτα στο 24΄, για τον ίδιο λόγο).

Η ομάδα της Θουρίας ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά η Κορώνη κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 23′ με τον Ρουμελιώτη. Ο Πανθουριακός ισοφάρισε στο 61′ με τον Νικολόπουλο και στις καθυστερήσεις ήρθε η λύτρωση από τον Κουτσουρόπουλο, σ΄ένα δεύτερο ημίχρονο με ελάχιστο χρόνο καθαρού αγωνιστικού χρβόνου, με πολλές διακοπές και ένταση.

Πανθουριακός (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Κυριακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραχάλιος, Πιτσιλής, Σερπάνος (46’ Ζαραφέτας), Καρύδης, Νικολόπουλος, Κουτσουρόπουλος, Αντεμάι (46’ Βασιλόπουλος), Αλεξανδρόπουλος, Ζαχαρόπουλος.

Ακρίτας Κορώνης (Σπύρος Τσίκινης): Βαρβεράκης (98’ Αγγελόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Καλογερόπουλος, Κουτσουμπός, Παπαθεοδώρου (82’ Τσελάϊ), Μουτζούρης, Ρουμελιώτης, Φέστας, Χοτζόλι, Ψυχογιάννης, Κυριόπουλος.