Καθάρισε ο Αθανασόπουλος για τον Μιλτιάδη, 2-0 τον Τέλο Άγρα

, Καθάρισε ο Αθανασόπουλος για τον Μιλτιάδη, 2-0 τον Τέλο Άγρα

Ο Βασίλης Αθανασόπουλος με δυο γκολ νωρίς στο παιχνίδι έκρινε το τριφυλιακό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική Μεσσηνίας. Ο Μιλτιάδης επικράτησε 2-0 του τυπικά γηπεδούχου Τέλου Άγρα στο γήπεδο Γαργαλιάνων και πάτησε κορυφή με 12 βαθμούς, όσους έχουν η Κυπαρισσία με τον Πανθουριακό.

Ο Μιλτιάδης ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο 15ο λεπτό ο Αθανασόπουλος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 19ο λεπτό ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας (6 γκολ) με σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα, με το οποίο ο Μιλτιάδης πήρε ισχυρό προβάδισμα δύο τερμάτων.

Ο Τέλος Άγρας προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο και είχε κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Ο Μιλτιάδης κράτησε το προβάδισμα και πανηγύρισε τη νίκη, η οποία τον έφερε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τέλος Άγρας (Λάκης Σπάλας): Σαρρής, Καραχάλιος, Κανελλόπουλος, Βελισσάρης, Σεφεράσι, Ανδρώνης, Μπακάκης (81′ Νικολόπουλος), Λάγιος (87′ Καπόγιαννης), Αναστασόπουλος (87′ Βενετσανάκος), Διονυσόπουλος (59′ Σούλα), Σερέτης.

Μιλτιάδης (Γιώργος Καλόμαλος): Κωνσταντακόπουλος, Γεωργιόπουλος, Τσόπελας, Πολίμος, Μπουτσικάκης, Μπολούν (78′ Σταθόπουλος), Τσιγαρίδης (87′ Α. Τσόπελας), Κατσιώλης (84′ Οδεμισιώτης), Αθανασόπουλος, Αθ. Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος.