Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ήττα 3-1 της Εράνης στη Ρόδο με πολλά παράπονα

, Ήττα 3-1 της Εράνης στη Ρόδο με πολλά παράπονα

Μια ακόμη ήττα με πολλά παράπονα γνώρισε η Εράνη Φιλιατρών, αυτή τη φορά στη Ρόδο απο την ομώνυμη ομάδα με 3-1, για την 19η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η Ρόδος ξεκίνησε με προβάδισμα στο 3ο λεπτό, με τον Ζούνη να σκοράρει μετά από φάση διαρκείας, όμως η απάντηση της Εράνης ήταν άμεση, φέρνοντας το ματς στα ίσια στο 13’ με απευθείας εκτέλεση φαουλ του Μπινιώρη.

Έκτοτε οι παίκτες του Θεόδωρου Γιακαλή κυριάρχησαν στο γήπεδο και απώλεσαν τεράστιες ευκαιρίες για την ολική ανατροπή με τους Κωνσταντόπουλο και Καραμπέτσο.

Το ημίχρονο έκλεισε με τους Φιλιτριανούς να διαμαρτύρονται για πέναλτι σε χέρι αμυντικού της Ρόδου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως έκλεισε το πρώτο με μεγάλες ευκαιρίες για την πρωταθλήτρια Μεσσηνίας με κυρίους εκφραστές τους Παπαδόπουλο, Κωνσταντόπουλο και Καραμπέτσο.

Τελικά, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με πέναλτι του Μπαρμπαρούση, σε μια απόφαση που σήκωσε θύελλα διαμαρτυριών, από πλευράς Εράνης.

Ο Μπαρμπαρούσης και πάλι στο 76’ σημείωσε το τέρμα που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με την Εράνη να διαμαρτύρεται εκ νέου για φάουλ πάνω στον Μπουρδέκα, που προηγήθηκε.

Διαιτητής: Βασίλης Γεωργόπουλος (Πειραιά), βοηθοί: Καράκελες, Αντωνόπουλος (Πειραιά).

Α.Σ. Ρόδος (Νίκος Κουρμπανάς): Μανουσάκης, Πατσιαβούρας, Νικολόπουλος, Καψάλης, Γωνιωτάκης, Λάσκαρης, Ζαχαρός (79′ Γκολφινόπουλος), Τρόκα (88′ Ξεπαπαδάκης), Λαθύρης (63′ Ζανάκης), Ζούνης (88′ Μπουρνέλης), Μπαρμπαρούσης

Εράνη Φιλιατρών (Θόδωρος Γιακαλής): Σαββίδης, Καπλάνης (79′ Λακριντής), Μπινιώρης, Τσέρπες, Μπουρδέκας, Παπαδόπουλος, Κοτσιανούλης, Κωνσταντόπουλος (69′ Σινάνι), Γκεβόρι (60′ Φλαριώτης), Πουλιανός, Καραμπέτσος

Εράνη με ανάρτησή της έκανε γνωστό πως θα ακολουθήσει ανακοίνωση απο το Δ.Σ. του συλλόγου για όσα διαδραματίστηκαν στο ενωσιακό γήπεδο της Ρόδου.