Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ηρακλής Κυπαρισσίας-ΑΕ Λογγάς 2-1: “Χιτσκοκική” νίκη!

, Ηρακλής Κυπαρισσίας-ΑΕ Λογγάς 2-1: “Χιτσκοκική” νίκη!

Μία μεγάλη ανατροπή χρειάστηκε ο ουραγός Ηρακλής Κυπαρισσίας, προκειμένου να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 τοπικής, εις βάρος της ΑΕ Λογγάς.

Ο αγώνας που διεξήχθη στο γήπεδο της Κυπαρισσίας, είχε “χιτσκοκικό” φινάλε. Μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τα “περιστέρια” κρατούσαν αγκαλιά τους τρεις βαθμούς.

Στο φινάλε, όμως, μίλησε η… δίψα και η λαχτάρα των παικτών του Ηρακλή για το παρθενικό τρίποντο, που με δύο γκολ στα χασομέρια του ματς, έφεραν τα πάνω κάτω και με το τελικό 2-1 ήταν τελικά εκείνοι που χαμογέλασαν.

Ο Παναγόπουλος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 10’, που μέχρι το 90+2’ κρατούσαν το υπέρ τους προβάδισμα.

Τότε, ο Καραβούλιας ισοφάρισε σε 1-1 και πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων ο Σωτηρόπουλος στο 90+7’ πέτυχε το 2-1, χαρίζοντας την τεράστια νίκη στην ομάδα του.

Ηρακλής Κυπαρισσίας: Αθανασόπουλος, Σωτηρόπουλος, Τσιμπλής, Γεωργιόπουλος, Βασιλόπουλος, Γαλάνης, Καραβούλιας, Μπενάρδος, Αρβανίτης, Νικολόπουλος (81’ Σταματόπουλος), Ντέρκα (65’ Κατσίρος).

ΑΕ Λογγάς (Δημήτρης Μάλαμας): Βαρβεράκης, Τραγομαλάς, Μπαρούνης, Παναγόπουλος, Κουτσουμπός, Παναγιώτης Κυριόπουλος, Βαγγέλης Κυριόπουλος, Βουτιέρος, Κοντούλης (66’ Τζούμπας), Σούσα, Τσέκος (58’ Κοσμάς).