Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Η Εράνη 0-0 με Ιάλυσο: Χωρίς νίκη για έβδομο ματς, φωνές για ακυρωθέν γκολ

, Η Εράνη 0-0 με Ιάλυσο: Χωρίς νίκη για έβδομο ματς, φωνές για ακυρωθέν γκολ

Η Εράνη Φιλιατρών έμεινε άσφαιρη ένα ακόμη παιχνίδι και μοιραία οδηγήθηκε στο 0-0 απέναντι στον Ιάλυσο για την 7η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι πρωταθλητές Μεσσηνίας βρίσκονται σε εξαιρετικά δεινή θέση καθώς έμειναν χωρίς νίκη για έβδομο παιχνίδι και παραμένουν με αρνητικό πρόσημο στη βαθμολογία, μετά την ποινή αφαίρεσης βαθμών εξαιτίας της ένστασης του Πανελευσινιακού.

Εράνη – Ιάλυσος 0-0: Σκόραρε ο Ηλιόπουλος, αλλά…

Στο πρώτο παιχνίδι του Θοδωρή Γιακαλή στον πάγκο της ομάδας, η Εράνη μετά από ένα κλειστό ματς, είχε τις φάσεις στα τελευταία λεπτά για να πάρει το πρώτο τρίποντο και φωνάζει για μία απόφαση του διαιτητή Ρηγοπούλου ο οποίος με την υπόδειξη του βοηθού ακύρωσε γκολ του Κώστα Ηλιόπουλου στο 89′.

Ο έμπειρος φορ είχε απειλήσει και στο 65ο λεπτό όταν έπιασε την κεφαλιά και ο τερματοφύλακας του Ιάλυσου έκανε την απόκρουση του αγώνα ενώ η Εράνη είχε μία ακόμα φάση μετά την ακύρωση του γκολ και πιο συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό όταν ο Μπάρκας βρέθηκε τετ-α-τετ αλλά ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων είχε και πάλι σωστή αντίδραση.

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης (46’ λ.τρ. Μπουρδέκας), Μπινιώρης, Σάμπσον, Πέππας, Κωνσταντόπουλος (60’ Πλατάνας), Ηλιόπουλος, Στραβάκος (70’ λ.τρ. Δημητρίου), Γκεβόρι, Καραμπέτσος (89’ Λεβεντάκης), Μπάρκας.

Ιάλυσος: Τσιγάρος, Κάμπα, Καραγεώργης, Χότζα, Γιώργου, Αθανασίου, Εμπουμπά, Τζουανάκης, Βλαχάβας, Χατζηνικόλας, Πατσίλης