Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Χανδριναϊκός – Θύελλα Χαρακοπιού 2-1: Έσπασε το… ρόδι!

, Χανδριναϊκός – Θύελλα Χαρακοπιού 2-1: Έσπασε το… ρόδι!

Την “έκπληξη” της 7ης αγωνιστικής στην Α1 τοπική έκανε ο  Χανδριναϊκός, ρίχνοντας στο… καναβάτσο την Θύελλα Χαρακοπιού την οποία κέρδισε στο Σουληνάρι με 2-1!

Στην τέταρτη και… φαρμακερή εμφάνιση μπροστά στο κοινό της, η ομάδα των Γιώργου Καραμπάτσου, Πέτρου Νικητόπουλου σημείωσε την παρθενική της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και ελπίζει σε καλύτερες ημέρες.

Στα “χασομέρια” του πρώτου 45λεπτου οι γηπεδούχοι κατάφεραν με τον Μουλιάτο να ανοίξουν το σκορ και να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Στο 64′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ της ισοφάρισης (1-1) με τον Κακογιάννη, ο οποίος με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο, όμως στο 75′ ο Ορ. Σαχινάι “χτύπησε” για το 2-1, γκολ που έμελλε να χαρίσει το υπερπολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας ήττα για την Θύελλα, καθώς στις προηγούμενες τρεις εξόδους της μετρούσε μόνο νίκες και συνάμα η δεύτερη στη σεζόν.

Χανδριναϊκός (Γιώργος Καραμπάτσος, Πέτρος Νικητόπουλος): Νικητόπουλος, Κότης, Κατσιγιάννης, Φ. Κοντός, Ρηγόπουλος, Πιχιγιόνι, Φλέσσας, Δαρσακλής (80′ Γιαννακόπουλος), Ορ. Σαχινάι (86′ Κ. Σαχινάι), Γιάνναρης (68′ Σκουφάκης), Μουλιάτος.

Θύελλα Χαρακοπιού (Δημήτρης Αναστασόπουλος): Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Σκόθος (46′ Κακογιάννης), Διαμαντής, Στασινόπουλος (46′ Καλογερόπουλος), Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος , Κ. Σκούρα (66′ Γελαδάς).

Διαιτητής: Ν. Γκούμας / Βοηθοί: Δ. Τάγαρης-Π. Λιανός