Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλική ήττα στο Άργος, 1-0 ο Παναργειακός με Καμπεράι (pics)

, ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλική ήττα στο Άργος, 1-0 ο Παναργειακός με Καμπεράι (pics)

Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΑΟ Διαβολιτσίου απο τον Παναργειακό στο Δημοτικό στάδιο Άργους. Το παιχνίδι κρίθηκε από ένα τέρμα που σημείωσε με σουτ στο 55ο λεπτό ο πρώτος σκόρερ πέρυσι του 5ου ομίλου, 26χρονος επιθετικός Αμαρίλντο Καμπεράι.

Στο τρίτο κατά σειρά εκτός έδρας φιλικό, μετά τον Πύργο (Πανηλειακός) και την Σπάρτη (Αμυκλιακός), οι νερατζούρι παρουσίασαν καλό πρόσωπο στο ά ημίχρονο όπου έκαναν φάσεις για γκολ. Στο β΄ η απόδοσή τους έπεσε και ο Παναργειακός που είχε την κατοχή αλλά χωρίς να απειλεί κατάφερε να πετύχει νωρίς το γκολ με τον Καμπεράι και να πάρει τη φιλική νίκη,

Ο Κώστας Παλαμάρας παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Καπατσώρη, Βέλλη, Μεμά, Μπούνα, Καντούτση, Πάγια, Στραβάκο, Ζαραφέτα, Γουέσλεϊ, Ηλιόπουλο. Στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου πέρασε ο Μπαλόπουλος και στην συνέχεια οι Πιτσιλής, Δημητρίου, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος, Ρουμελιώτης.

, ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλική ήττα στο Άργος, 1-0 ο Παναργειακός με Καμπεράι (pics) , ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλική ήττα στο Άργος, 1-0 ο Παναργειακός με Καμπεράι (pics)