Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΑΕ Λογγάς – Δωριέας Δωρίου 1-1: Χαμένοι και οι δύο

, ΑΕ Λογγάς – Δωριέας Δωρίου 1-1: Χαμένοι και οι δύο

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς στη “μάχη” για την κατάκτηση της 5ης θέσης άφησαν ΑΕ Λογγάς και Δωριέας Δωρίου, μένοντας στο 1-1 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Τα “περιστέρια” προηγήθηκαν στο 58ο λεπτό με πέναλτι του Παναγόπουλου και κρατούσαν τη νίκη μέχρι το 90+2′, αλλά οι φιλοξενούμενοι σε αυτό το σημείο ισοφάρισαν με σουτ του Καμπανάρου έξω από την περιοχή.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Δωριέας είχε χαμένο πέναλτι με τον Γκογκοάσα (άουτ).

AE Λογγάς (Δημήτρης Μάλαμας): Βαρβεράκης, Καραμπέτσος, Βάγιας, Παναγόπουλος, Κοσμάς, Κυριόπουλος, Κωτσάκης, Βουτιέρος, Σπυρόπουλος, Σούσα, Κοντούλης.

Δωριέας Δωρίου (Παναγιώτης Πολίμος): Δημητρακόπουλος, Μανωλόπουλος, Ισολλάρι, Καμπανάρος, Γεωργιόπουλος (89′ Xρήστος Κουλόλι), Μπόρα (76′ Σέρτζιο Κουλόλι), Ρουμελιώτης, Σκιάς (89′ Σφυρής), Γεωργατσέλης (76′ Δήμας), Γκογκοάσα, Λάγιος.