Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πανιώνιος Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού 1-3: Τον… πρώτο λόγο για την 5η θέση

, Πανιώνιος Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού 1-3: Τον… πρώτο λόγο για την 5η θέση

Ξεκάθαρο προβάδισμα για την κατάκτηση της 5ης προνομιούχου θέσης, που υπό προϋποθέσεις δίνει… εισιτήριο για την Α’ τοπική, απέκτησε η Θύελλα Χαρακοπιού.

H ομάδα του Βασίλη Μπλέτσα βγήκε “αλώβητη” από το  “Γ. Λουκαρέας”, επικρατώντας 3-1 του Πανιωνίου για την 20η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από πολύ νωρίς σε θέση οδηγού, χάρη σε γκολ του αρχηγού τους, Γιάννη Μαρκάκη μόλις στο 2ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ψαρρά στο 15′ (1-1).

O Αντωνίου έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Θύελλα στο 65′, ενώ τρία λεπτά ήρθε το τελειωτικό… χτύπημα με τον Κωνσταντακόπουλο να σημειώνει το παρθενικό του γκολ στα μεσσηνιακά γήπεδα.

Στις εναπομείναντες δύο αγωνιστικές η Θύελλα χρειάζεται μόλις έναν βαθμό για να τερματίσει στην 5η θέση, η οποία χαρίζει άνοδο μόνο στην περίπτωση που ο πρωταθλητής της Α’ τοπικής ανέβει στη Γ’ Εθνική.

Πανιώνιος Καλ. (Γιώργος Γκέγκας): Γιάνναρης, Μπάκας, Γαλίτης, Ηλιόπουλος, Δημόπουλος, Πραστέλλας, Χρεββατόπουλος, Κώστας, Ψαρράς, Στραβάκος, Βοσνάκης.

Θύελλα Χαρακοπιού (Βασίλης Μπλέτσας): Δαρειωτάκης (89′ Αγγελόπουλος), Μιχάλης Στασινόπουλος, Ορφανός, Κώστας Στασινόπουλος, Μαρκάκης (58′ Κουκέας), Κωνσταντακόπουλος, Γελαδάς (89′ Μάντης), Ανδρεάδης, Κούτρης, Αντωνίου, Σκούρα.