Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΑΕ Γαργαλιάνων – Νέστωρ Πύλου 3-1: Έκανε επιτέλους “σεφτέ”

, ΑΕ Γαργαλιάνων – Νέστωρ Πύλου 3-1: Έκανε επιτέλους “σεφτέ”

Μετά από 15 παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ τοπικής χωρίς “τρίποντο”, η ουραγός του 3ου Ομίλου ΑΕ Γαργαλιάνων γεύτηκε επιτέλους τη χαρά της νίκης, καθώς κέρδισε 3-1 τον Νέστωρ Πύλου.

Έτσι, η ομάδα του Παναγιώτη Κάππου έφτασε τους 4 βαθμούς, με τους Πυλιώτες να μένουν στους 10.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα… εκρηκτικό πρώτο μισάωρο, διάστημα στο οποίο σημείωσαν και τα τρία γκολ, με τον Μάγγο να χρίζεται σκόρερ δις (14′, 32′). Ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 24′, ο Πανταζής είχε κάνει το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της… τιμής, με τον Δημητρόπουλο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΕ Γαργαλιάνων (Παναγιώτης Κάππος): Λαμπίρης, Πετρόπουλος (87′ Δημητρίου), Βακαλόπουλος, Πανταζής (87′ Μπανάς), Δ. Ζόμπολος (60′ Καμινάρης), Σερέτης, Λακριντής, Δημητρόπουλος, Δ. Ζόμπολος, Λίτσας (72′ Βάγγαλης), Μάγκος.

Νέστωρ Πύλου (Νίκος Ντούκας): Τσερκέζης, Ζόμπολας (46′ Πάστρας), Κατσούλης, Π. Καλδής, Λυκισιώτης (33′ Τενέντες), Αναστασόπουλος, Χοτζάι, Μπουντάς, Γ. Καλογερόπουλος (66′ Τσίρμπας), Α. Καλογερόπουλος, Ζαφειρίου (33′ Ν. Καλογερόπουλος).