ΒΟΛΕΙ

ΒΟΛΕΙ-Β’ Εθνική: Ήττα του Ακρίτα στη Ναύπακτο

, ΒΟΛΕΙ-Β’ Εθνική: Ήττα του Ακρίτα στη Ναύπακτο

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Ακρίτας στην Ναύπακτο από την Ομόνοια για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής γυναικών.

Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν το δεύτερο σετ, όταν η καλαματιανή ομάδα προηγήθηκε με 13-20 και ήταν κοντά στο 1-1 αλλά οι γηπεδούχες κατάφεραν να το κατακτήσουν με 26-24 για να φτάσουν τελικά στο 3-0.

Επόμενος αντίπαλος για τον Ακρίτα θα είναι η Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, αυτή τη φορά στην Καλαμάτα την ερχόμενη Κυριακή.

Τα σετ: 25-19, 26-24, 25-23

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Δημητρακόπουλος Χρήστος ): Φωτεινάκη Κατερίνα (c), Μπουζέα Ιωάννα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μπότη Καλλιρόη, Σάββα Έφη, Τσάτουμα Ασημίνα, Μπούνα Θεώνη (λ), Μπότη Θεοδώρα, Μπίτσικα Χριστιάννα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Αναστασίου Γεωργία, Μπαστακού Σταυρούλα