Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Βαριά ήττα στην Ερμούπολη η Εράνη Φιλιατρών, 4-0 η Ελλάς Σύρου

, Βαριά ήττα στην Ερμούπολη η Εράνη Φιλιατρών, 4-0 η Ελλάς Σύρου

Με άδεια χέρια επιστρέφει η Eράνη Φιλιατρών και από τη Σύρο καθώς γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από την τοπική Ελλάς Σύρου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Οι νησιώτες επιβεβαίωσαν την εντός έδρας δυναμική τους εκεί όπου παραμένουν αήττητοι και σημειώνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν σε μία επικράτηση που δείχνει άνετη με το τελικό σκορ αλλά δεν ήταν έτσι μέχρι να ξεκλειδώσουν την άμυνα της μεσσηνιακής ομάδας.

Το συγκρότημα του μεσσήνιου Παναγιώτη Xριστοφιλέα μπήκε μπροστά στο σκορ στο 25ο λεπτό με τον Παυλόπουλο ενώ ο Μελισσόπουλος σημείωσε το 2-0 στο 32′.

Η Ελλάς συνέχισε να πιέζει και στο δεύτερο μέρος, έχασε αρκετές ευκαιρίες και πέτυχε άλλα δύο γκολ. Στο 85′ ο Λαντίκας βρήκε εξαιρετικά τον Κόντσι, αυτός απέφυγε τον Σαββίδη και σε κενή εστία πλάσαρε για το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Λαντίκας στο 86′.

Ελλάς Σύρου: Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Αγιώτης, Οικονομόπουλος, Ζάχι, Μπόσιο Καρμοίρης (65’ Κασάπης), Κόντσι (82’ Λαντίκας), Μηνάς (82’ Ρούσσος), Μελισσόπουλος (88’ Παράβαλος), Παυλόπουλος (65΄΄Πρεβεζιάνος).

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινίωρης, Σάμσον (40’ Μπουρδέκας), Μπάρκας (46’ Μπουλγουρίδης), Πέππας (70’ Περαμαντζής), Σινάνι (46’ Πλατάνας), Καραμπέτσος, Δημητρίου (75’ Φλαριώτης), Κωνσταντόπουλος, Τσερπές.