ΒΟΛΕΙ

Β’ Εθνική: Κυρίαρχος Μεσσηνιακός 3-0 τον Παμβοχαϊκό

, Β’ Εθνική: Κυρίαρχος Μεσσηνιακός 3-0 τον Παμβοχαϊκό

Με μια δυναμική εμφάνιση, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Μεσσηνιακού επικράτησε του Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκού με 3-0 (25-10, 25-22, 25-11) για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Περιφέρειας ΕΣΠΕ Πελοποννήσου.

Υπό τις οδηγίες της προπονήτριας Γωγώς Σουρή, η καλαματιανή κυριάρχησε στο παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος, παίζοντας με αυτοπεποίθηση και ομαδικότητα και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Στο πρώτο σετ, ο Μεσσηνιακός μπήκε δυναμικά και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, φτάνοντας εύκολα στην επικράτηση με 25-10.

Στο δεύτερο σετ, ο Παμβοχαϊκός έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ. Οι πράσινες όμως διατήρησαν την ψυχραιμία τους και με όπλο την αποτελεσματική τους άμυνα, επικράτησε με 25-22.

Στο τρίτο σετ, ο Μεσσηνιακός δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης και με εντυπωσιακή εμφάνιση, νίκησε με 25-11, σφραγίζοντας την 3-0 νίκη.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ.1888: Φωτεινάκη, Μπαξιβανάκη, Τσάτουμα Όλγα, Τσούμπανου, Καράμπελα, Κουτσουροπούλου, Τζουάνου, Τσάτουμα Ασημίνα, Ζερδεβά, Τσαπέκη, Βασιλειάδη, Χανδρινού, Νακούση, Χρονοπούλου.

Διαιτησία: Χριστοδουλόπουλος, Τσιμικλή, Πανδή