SUPEP LEAGUE 2

Τρίκαλα-Εργοτέλης 0-0: Αλληλοεξουδετερώθηκαν στα Τρίκαλα

, Τρίκαλα-Εργοτέλης 0-0: Αλληλοεξουδετερώθηκαν στα Τρίκαλα

Μετά από ένα φτωχό σε φάσεις ματς, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, τα Τρίκαλα έμειναν στο 0-0 με τον Εργοτέλη για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Ο ευκαιρίες για τις δυο ομάδες ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, με τους γηπεδούχους να απειλούν στο 16΄με σουτ του Σταματή που έβγαλε ο Κατσιμήτρος και στο 74΄όταν ο Φασίδης έδωσε στον Σταματή που βγήκε απέναντι από τον Κατσιμήτρο αλλά πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο πορτιέρο.

Οι φιλοξενούμενοι που προέρχονταν απο τρείς σερί νίκες είχαν τις καλές στιγμές τους στο 10’ με σουτ του Πέιου που μπλόκαρε ο Γιακουμής και στο 69′ όταν τερματοφύλακας του ΑΟΤ είπε και πάλι “όχι” στον Μπουρσέλη

Στις καθυστερήσεις του ματς αποβλήθηκε ο Τσέλιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ πριν την έναρξη του ματς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παύλου Βανγκελή.

Τρίκαλα: Γιακουμής, Νιάρος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας (46’ Αλμπάνης) , Κεχαγιάς, Σταματής, Ευθυμίου (57’ Φασίδης)

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Κατσούρι, Σερβιλάκης (72’Ποζατζίδης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πεΐος, Τσέλιος, Άπι (62’ Κωστανάσιος), Πατρινός (62’ Μπουτσάκης), Κοκκίνης (46’ Μπουρσέλης), Μανουσάκης (79’ Κόνραντ)