SUPEP LEAGUE 2

Το Αιγάλεω φιλικά 1-0 την Ηλιούπολη

, Το Αιγάλεω φιλικά 1-0 την Ηλιούπολη

Τη νίκη με 1-0 επί της Ηλιούπολης πανηγύρισε το Αιγάλεω σε φιλικό προετοιμασίας που φιλοξενήθηκε στο “Στ. Μαυροθαλασσίτης”.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 13ο λεπτό ο Χρήστος Κολλάς με πλασέ, έπειτα από συνδιασμό των Τσίτσαρη-Μπαστιάνου και πάσα του Τσιλιγκίρη.

Οι ποδοσφαιριστές του Αιγάλεω μπήκαν πιο αποφασιστικά στο παιχνίδι, έχοντας την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 4′ ο Τσίτσαρης αστόχησε σε σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 13′ ο Κολλάς βρήκε δίχτυα μετά την όμορφη σέντρα του Πολυχρόνη. Η Ηλιούπολη δεν κατάφερε να πατήσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή καθόλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, πέραν από ένα σουτ του Πολίμου που κατέληξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος υπήρξαν αλλαγές στη σύνθεση του «Ήλιου» και οι παίκτες του Νίκου Παντέλη ανέβασαν την απόδοση τους. Στο 60′ και στο 79′ η Ηλιούπολη είχε μοναδικές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, ωστόσο οι κεφαλιές του Κρητικού κατέληξαν στην αγκαλιά του Σικαλιά.

Το City είχε μια καλή στιγμή στο 50 με τον Φουρλάνο και μια ακόμη στο 85’ σε σουτ του Χοτζάλι , με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Θ. ΓΡΑΦΑΣ) : Σικαλιάς, Βλάχος, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Σκεντεράϊ, Πολυχρόνης, Πιαστόπουλος, Τσίτσαρης, Μπαστιάνος, Τσιλιγκίρης, Κολλάς.

Στην επανάληψη αγωνίστικαν και οι : Σκαφίδας, Παπανικόλας, Νικολακόπουλος, Δημούτσος, Χοτζάλι, Μπούσης, Ραυτόπουλος Β, Παλτόγλου και Ραυτόπουλος Δ.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Ν. ΠΑΝΤΕΛΗΣ) : Περιατερίδης, Πολίμος, Μπουσάϊ, Πατσατζόγλου, Muriel, Diaz, Βάρκας, Γκοτσούλιας, Felype, Τριανταφυλλάκος, Μπαστακός.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι : Κωστόπουλος, Κρητικός, Πολίτης, Ανδρέου, Κρέτση, Γεωργιάδης, Δημητριάδης, Ματσούκας, Ντόι.