SUPEP LEAGUE 2

Super League 2: “Τρίποντο” με 10 παίκτες η Ηλιούπολη – Αποτελέσματα, βαθμολογία

, Super League 2: “Τρίποντο” με 10 παίκτες η Ηλιούπολη – Αποτελέσματα, βαθμολογία

Παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο για σχεδόν ένα ημίχρονο (αποβλήθηκε στο 47΄ ο Τσαφταρίδης), η Ηλιούπολη επικράτησε με 1-0 της Παναχαϊκής στο ντεμπούτο του Γιάννη Τάτση στον πάγκο των Πατρινών, ενώ στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 6ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της SL2, Γιούχτας και Ολυμπιακός Β΄ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στην Ηλιούπολη πέτυχε ο Αντο Ρου με πέναλτι στο 23ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Γιούχτας – Ολυμπιακός Β’ 2-2

Ηλιούπολη – Παναχαϊκή 1-0