SUPEP LEAGUE 2

, Super League 2: Ανέβηκε στην 2η θέση ο Απόλλωνας – Νίκες για Ολυμπιακό Β΄ και ΑΕΚ Β΄

Την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο Ολυμπιακός Β΄, καθώς επικράτησε 2-0 του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ, σε αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Καλλιθέας. Ο Κωστή στις καθυστερήσεις του ημίχρονου και ο Αλγκασίμ Μπα με πέναλτι στο 65΄ σημείωσαν τα γκολ των «ερυθρόλευκων», που… ξεκόλλησαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Τη νίκη -δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα- πανηγύρισε και η Β΄ ομάδα της ΑΕΚ, που επιβλήθηκε 3-0 της Προοδευτικής χάρη σε αυτογκόλ του Πάβλας (52΄), κεφαλιά του Ντάικο (67΄) και σουτ του Σκόνδρα (90΄), «χαλώντας» παράλληλα το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού.

Τέλος, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε στην Κρήτη 1-0 την Επισκοπή, με σκόρερ τον Μωραΐτη, και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Κηφισιά από απόσταση δύο βαθμών.