Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, Στενωσιά – Δόξα Καλ. 0-2: Διεύρυνε το αήττητο – φόβοι για ζημιά στον Στ. Καγιανά

Συνέχεια στην ανοδική πορεία που διαγράφει μέσα στο 2022 έδωσε η Δόξα, διευρύνοντας το αήττητο σερί της στον 3ο Όμιλο της Β’ τοπικής.

Η Καλαματιανή ομάδα βρήκε δύο γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο και πέρασε νικηφόρα από το Σουληνάρι απέναντι στην Στενωσιά με 2-0.

Το σύνολο του Νίκου Σαββίδη πέτυχε την 5η νίκη του στους έξι τελευταίους αγώνες (έχει και μία ισοπαλία) και έφτασε τους 28 βαθμούς σε 13 παιχνίδια.

Ο Εμαννουήλ, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 70′ με 11ο φετινό του τέρμα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα o Γεωργίκος “σφράγισε” το διπλό.

Μελανό σημείο του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του Στέλιου Καγιανά των γηπεδούχων στο 69′, για τον οποίο εκφράζονται φόβοι πως υπέστη ρήξη πρόσθιου χιαστού.

Στενωσιά (Φώτης Ηλιόπουλος): Λυκούσης, Κυριακόπουλος, Καλογερόπουλος, Μάρκου, Στ. Καγιανάς (69′ λ. τρ. Νικολακόπουλος), Αγγλούπας, Ηλιόπουλος, Σταματελόπουλος (72′ Αντωνόπουλος), Π. Καγιανάς, Κοτσιλιέρης, Μανικάκης.

Δόξα Καλ. (Νίκος Σαββίδης): Φαββατάς, Παπανικολόπουλος, Γεωργίκος, Βούλγαρης, Γιαννακόπουλος, Στ. Δημόπουλος, Τσαγκάρης, Καπινιάρης, Δημητρακάκος (46′ Εμμανουήλ), Λύρας, Διονυσόπουλος.