“Στάση” Μάνη για το Μιλτιάδη, 3-2 η ΑΕΜ έβαλε φωτιά στην κορυφή!

, “Στάση” Μάνη για το Μιλτιάδη, 3-2 η ΑΕΜ έβαλε φωτιά στην κορυφή!

Η Μάνη πιστοποίησε για μία ακόμη φορά τη δύναμή της έδρας της καθώς επιβλήθηκε 3-2 του Μιλτιάδη για την 7η αγωνιστική στην Α τοπική Μεσσηνίας και δημιούργησε νέα δεδομένα στη μάχη της κορυφής.

Η ομάδα του Πάνου Πολίμου έσπασε το αήττητο του Μιλτιάδη και τον προσπέρασε στην ισοβαθμία, συμπληρώνοντας ενάμιση μήνα επιτυχιών, στον οποίο έχει πέντε σερί νίκες!

Το ματς στο γήπεδο του Κάμπου ήταν συναρπαστικό στο πρώτο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε γκολ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο ξεκίνημα καθώς μπήκαν από πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Κυριάκο Πουλάκο στο 10′ ενώ ο Δημήτρης Κουρούπης στο 13′ έκανε το 2-0 ισχυροποιώντας το προβάδισμα της ΑΕΜ.

Ο Μιλτιάδης ωστόσο δεν το έβαλε κάτω και με τον πρώτος σκόρερ της κατηγορίας Βασίλη Αθανασόπουλο το έφερε το ματς στα ίσα πριν οι δύο ομάδες φύγουν για τα αποδυτήρια. Ο 35χρονος σέντερ φορ έκανε το 2-1 στο 17’ και το 2-2 στο 40′.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε πιο δυνατό, με τις ομάδες να παίζουν περισσότερο κλειστά, με την Μάνη τελικά να βρίσκει και τρίτο γκολ στο 80‘ με τον Κυριάκο Γλέζο και να φτάνει στο πολύτιμο τρίποντο που βάζει φωτιά στην κορυφή.

Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Διονύση Γεωργιόπουλου ο οποίος διακομίσθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

ΑΕ Μάνης (Πάνος Πολίμος): Κόκκαλης, Σπυρέας (62′ Σπυρόπουλος), Πουλάκος Π., Γιαννής, Μελενικιώτης, Τζανετέας, Αρβανίτης, Μπέρμπερη, Πουλάκος Κ., Κουρούπης (94′ Ντερβίσι), Γλέζος (80′ Φετάχου).

Μιλτιάδης (Γιώργος Καλόμαλος): Κωνσταντακόπουλος, Γεωργιόπουλος Διον. (87′ Σταθόπουλος), Τσόπελας Γ., Πολίμος, Μπουτσικάκης, Μπολούν (64′ Οδεμησιώτης), Τσιγαρίδης, Κατσιώλης, Αθανασόπουλος, Γεωργιόπουλος Αθαν. (64′ Τσόπελας Αν.), Σαραντόπουλος