Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πράσινα Πουλιά – Στενωσιά 5-2: Αήττητα με διπλή ανατροπή

, Πράσινα Πουλιά – Στενωσιά 5-2: Αήττητα με διπλή ανατροπή

Την αήττητη πορεία τους που τα φέρνουν στο -3 από την κορυφή του 3ου Ομίλου της Β’ τοπικής με παιχνίδι λιγότερο συνέχισαν τα Πράσινα Πουλιά που επιβλήθηκαν 5-2 της Στενωσιάς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Σπυρόπουλο, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν πριν βγει το ημίχρονο με τον Τσάμπρα (44′).

Μάλιστα στο 65′ η Στενωσιά πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κοτσιλιέρη, αλλά η ομάδα του Γιώργου Καλύβα πέταγε “φωτιές” μετά το 75′ , διάστημα κατά το οποίο τέσσερα τέρματα, φτάνοντας σε ευρεία νίκη.

Με γκολ του Γεωργόπουλου στο 75′ τα Πράσινα Πουλιά ισοφάρισαν σε 2-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σκιαδάς έκανε το 3-2.

Στο 90′ ο Ελέζι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2 και ο Γεωργόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 90+2′ διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Πράσινα Πουλιά (Γιώργος Καλύβας): Ντερβίσι, Καρλής, Ελέζι, Κούκα, Σόφτης, Γεωργόπουλος, Παπαδόπουλος, Σπύρος, Καράγιωργας, Σκιαδάς, Σπυρόπουλος.

Στενωσιά (Φώτης Ηλιόπουλος): Σταυρόπουλος, Γ. Λυκούσης, Π. Λυκούσης, Ντότσι, Ηλιόπουλος, Μάρκου, Νικολακόπουλος, Κοτσιλιέρης, Παναγιωτόπουλος, Αγγλούπας, Τσάμπρας.

Διαιτητής: Δ. Σταυρόπουλος / Βοηθοί: Ε. Παναγιωτόπουλος-Α. Μιχαλόπουλος