, Πλέι άουτ Super League: «Βουλιάζουν» ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός, στο 94′ έχασε τη νίκη ο Πανσερραϊκός

Τεράστιο διπλό στην Τρίπολη η Κηφισιά, με «τρίποντα» συνέχισαν Βόλος και ΟΦΗ, ισοπαλία στο Περιστέρι για τα «λιοντάρια»

Η ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League βρήκε μεγάλους χαμένους τον Παναιτωλικό και τον ΠΑΣ Γιάννινα, που γνωρίζοντας ήττες με 1-0 από τον Βόλο στο Αγρίνιο και με 4-0 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, αντίστοιχα, έχασαν κι άλλο έδαφος στη μάχη για την παραμονή.

Η Κηφισιά, αντίθετα, νίκησε με ανατροπή (2-1) τον Αστέρα στην Τρίπολη αφήνοντας προτελευταίο τον Παναιτωλικό, τον οποίο υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική.

Στο χρονικά πρώτο ματς, Ατρόμητος και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της ισοφάρισης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.