Πανθουριακός: “Πρώτη” για τρεις, φιλικά 2-1 το Καλό Νερό

, Πανθουριακός: “Πρώτη” για τρεις, φιλικά 2-1 το Καλό Νερό

Με τους Γιαννακόπουλο, Δαλκαφούκη, Κουντάνη να παίρνουν τα πρώτα λεπτά συμμετοχής στα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας, ο Πανθουριακός νίκησε 2-1 το Καλό Νερό σε φιλικό τεστ που έγινε στο γήπεδο Μικρομάνης.

Οι νταμπλούχοι Μεσσηνίας στο τελευταίο παιχνίδι πριν τον αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Διαγόρα Βραχνέικων την προσεχή Τετάρτη στο γήπεδο Μεσσηνιακού, εμφανίστηκαν με βαριά πόδια και πήραν τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο με ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ για να ισοφαρίσει ο Σπανός με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Γιαννακόπουλος με πλασέ από το δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-1 για την πρώτη νίκη του Πανθουριακού στα φιλικά προετοιμασίας μετά την ήττα από το Διαβολίτσι και την ισοπαλία με την Καλαμάτα Κ20.

Στο αρχικό σχήμα ξεκίνησαν οι Κόκκαλης, Σεντεμέντες, Γιαννακόπουλος, Αγγελόπουλος, Οδεμισιώτης, Ζαχαρόπουλος, Φαββατάς, Κουρετζής, Δαλκαφούκης, Σπανός, Γεωργουλέας ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παναγιώτης Γιακουμής, Γιάννης Γιακουμής, Κουντάνης, Γαλανόπουλος, Δημόπουλος, Καραχάλιος, Ρασσιάς.