Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πανιώνιος Καλ. – Δωριέας Δωρίου 0-3: Πέρασε σαν “σίφουνας” (φώτο)

, Πανιώνιος Καλ. – Δωριέας Δωρίου 0-3: Πέρασε σαν “σίφουνας” (φώτο)

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη και δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής πέτυχε ο Δωριέας Δωρίου.

Η ομάδα του Δωρίου ήταν “καταιγιστική” στο “Γ. Λουκαρέας” για την 4η αγωνιστική, επικρατώντας 3-0 του Πανιωνίου. Μάλιστα, το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο 45λεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 27’ με τον Ρουμελιώτη, ενώ πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Γκιάτα (28’) σημείωσε το 0-2.

Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 43’ ο Σ. Κουλόλλι πέτυχε το 0-3, βάζοντας ουσιαστικά πρόωρο τέλος στο παιχνίδι.

Το σύνολο του Παναγιώτη Πολίμου έφτασε πλέον τους 7 βαθμούς, ενώ εκείνο του Κώστα Πλακουδάκη έμεινε στους 3.

Πανιώνιος Καλ. (Πλακουδάκης): Σιώτος, Γαλίτης, Ψαρράς, Πραστέλλας, Δημόπουλος (46’ Ηλιόπουλος), Μπεγέτης, Γιάνναρης, Π. Σπυρέας, Π. Κώστας, Μπάκας (46’ Καλόμαλος), Πιτσιλής (70’ Στραβάκος).

Δωριέας Δωρίου (Πολίμος): Γαρδίκας, Ροβολής (77’ Γκιουμές), Σ. Κουλόλλι (89’ Σφυρής), Γκιάτα (90’ Παναγάκης), Ισολλάρι, Καμπανάρος, Γεωργιόπουλος, Μπόρα, Ρουμελιώτης, Μανωλόπουλος, Α. Κουλόλλι.