SUPEP LEAGUE 2

Παναθηναϊκός Β’-Καραϊσκάκης 2-2: Δεν μπόρεσαν την 2η νίκη τους οι «πράσινοι»

, Παναθηναϊκός Β’-Καραϊσκάκης 2-2: Δεν μπόρεσαν την 2η νίκη τους οι «πράσινοι»

Ισόπαλος 2-2 κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός Β’ με τους «πράσινους» να μην μπορούν να πανηγυρίσουν την 2η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, ο Παναθηναϊκός Β’ και η ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 2. Με τον βαθμό αυτό και οι δύο έφτασαν τους 4 βαθμούς, οι «πράσινοι» σε 4 αναμετρήσεις και οι Αρτινοί σε 5 και βρίσκονται στην 13η και 12η θέση αντίστοιχα.

Στα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 5′ με σουτ του Ντοναλντόνι, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη στο 32′. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρούνεϊ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Χριστογεώργου. Στο δεύτερο τα πράγματα άλλαξαν, καθώς οι «πράσινοι» προηγήθηκαν και οι Αρτινοί ισοφάρισαν.

Συγεκριμένα στο 65′ ο Σέχου με νέα εκτέλεση πέναλτι έφερε μπροστά τον Παναθηναϊκό με 2-1, ωστόσο πριν καν προλάβουν οι γηπεδούχοι να πανηγυρίσουν, ο Ρούνεϊ με όμορφο γκολ διαμόρφωσε στο 68′ το τελικό 2-2.

ΣΚΟΡΕΡ: 32’ Θεοχάρης, 65′ Σέχου – 5′ Ντοναλντόνι, 68′ Ρούνεϊ

Παναθηναϊκός Β’ (Βονόρτας): Χριστογεώργος, Αντωνίου, Ρόμπι (86′ Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Βαγιαννίδης, Ηλιάδης, Θεοχάρης, Μαραθωνίτης (61′ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (86′ Καρβούνης), Σαρδέλης (76′ Κούτσιας), Σέχου.

Καραϊσκάκης (Τζουγκάνοβιτς): Χουάντερσον, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Τάμπας, Ρουμπανγκούκα (77′ Βαφειάδης), Ναζίμ, Ρούνει, Δερμιτζάκης (85′ Κρισμάρεβιτς), Ντοναλντόνι (61′ Γαλεάδης), Σταματής.