Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παναθηναϊκός – Αίαντας Καλ. 3-0: Πλησιάζει η άνοδος (vid)

, Παναθηναϊκός – Αίαντας Καλ. 3-0: Πλησιάζει η άνοδος (vid)

Με μια σχετικά εύκολη επικράτηση ο Παναθηναϊκός Καλ. έκανε ακόμη ένα βήμα για την άνοδο στην Α1 τοπική.

Το “τριφύλλι” επικράτησε 3-0 του Αίαντα στο “Γ. Λουκαρέας” στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Οι παίκτες του Βασίλη Παναγιωτόπουλου πήγαν προηγούμενοι με 1-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χάρη στο γκολ του Ρουσέα στο 42ο λεπτό.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν έμειναν εκεί, αφού στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν άλλα δύο τέρματα. Στο 53′ ο Αποστόλης Τσάκωνας με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Κρόμπα για το 2-0, ενώ το τελικό διαμορφώθηκε με τον Κωνσταντακόπουλο να σκοράρει σε λάθος εστία στο 71′.

Παναθηναϊκός Καλ. (Βασίλης Παναγιωτόπουλος): Λέκκας, Γεννάτος, Χότζα (77′ Λεβαντής), Κοστρίβας, Μουράτι (67′ Θοδωρής), Ζόμπολος, Αποστόλης Τσάκωνας, Μανωλέας (77′ Χρήστος Τσάκωνας), Ρουσέας, Σταματέλος (60′ Ψαρρέας), Παπαδόπουλος (60′ Παπαδέας).

Αίαντας Καλ. (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Κρόμπας, Σπίνος, Σακκάς, Κωνσταντακόπουλος, Κολοκάθης, Μπούνας, Μωραγιάννης, Αβντίου, Σπυρόπουλος, Λιάπης (56′ Κότσης).