Ο Ατρόμητος 3-1, “έστειλε” τον Παναιτωλικό στο διπλό μπαράζ

, Ο Ατρόμητος 3-1, “έστειλε” τον Παναιτωλικό στο διπλό μπαράζ

Στο διπλό παιχνίδι μπαράζ με τη δευτεραθλήτρια ομάδα της Super League 2 θα διεκδικήσει ο Παναιτωλικός την παραμονή του.

Η ομάδα του Αγρινίου σ‘ ένα παιχνίδι που εξ αρχής είχε το χαρακτήρα του πολύ κρίσιμου δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ατρόμητο, γνωρίζοντας καθαρή ήττα με σκορ 3-1, εντός έδρας.

Ετσι, ό,τι και να γίνει την τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ ο Παναιτωλικός θα είναι η ομάδα που θα τερματίσει στην προτελευταία θέση και ως εκ τούτου θ’ αναμετρηθεί με την δευτεραθλήτρια της Super League 2 για μια θέση στον ήλιο της Super League 1 τη νέα περίοδο…

Το παιχνίδι κρίθηκε από τα δύο γρήγορα γκολ για τον Ατρόμητο ο οποίος μέχρι το 20ό λεπτό είχε καταφέρει να σημειώσει ήδη δύο, αρχικά με τον Ραμπέγιο στο 11ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Ενσικουλού στο 20’. Το τελικό 3-0 για τον Ατρόμητο διαμορφώθηκε στο 86’ από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανούσου το οποίο κέρδισε ο Κωτσόπουλος από τον Μεντίνα.

Το μόνο που κατάφερε ο Παναιτωλικός ήταν να μειώσει επίσης με πέναλτι το οποίο κέρδισε στο χρόνο των καθυστερήσεων (91′), με τον Ματσόλα να ευστοχεί. Το πέναλτι προέκυψε μετά την ανατροπή του Καρέλη από τον Θεοδωράκη.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μανθάτης (82’ Μεντίνα), Καρασαλίδης (62’ Καρέλης), Τσότσαλιτς, Ντάλσιο, Ντίας, Εντινγκά, Μπαρμπόσα, Ντουάρτε (62’ Γιάκολις), Μεντόσα (41’ Ματσόλα), Βέργος (62’ Ταχάρ)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Θεοδωράκης (90+6’ Σάλτας), Στρούγγης, Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο (68′ λ.τρ. Κωτσόπουλος), Ενσικουλού (65’ Νταβιώτης), Σάλομον, Ούμπιντες (65’ Νάτσος), Ραμπέγιο (90+6’ Οικονομίδης), Μανούσος, Γιακουμάκης