Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, Νίκη Πλάτης – Διαγόρας Κοπανακίου 0-2: Πήρε το ντέρμπι και έμεινε στο κόλπο! (φώτο)

Mια σπουδαία νίκη που βάζει “φωτιά” στη μάχη της ανόδου στον 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής πήρε ο Διαγόρας Κοπανακίου στα Φιλιατρά, επικρατώντας 2-0 της Νίκης Πλάτης στο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι “χτύπησαν” στην αρχή και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, φτάνοντας σε ένα σημαντικό για την συνέχεια τρίποντο.

Ο Μαρίνης άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό και στο 82′ ο Ζάγουρας που είχε περάσει ως αλλαγή έγραψε το τελικό 2-0.

Νίκη Πλάτης (Ανδρέας Μητρόπουλος): Λινάρδος, Αλεξανδρόπουλος, Τζαβαλάς, Καραβίτης, Πράνταλος, Κυριακίδης (66′ Γιαννόπουλος), Γκίνο, Φλαριώτης (77′ Φαρμάκης), Κοροβίλας (59′ Γεωργακόπουλος), Βλαχόπουλος, Γιάννης Τσοροβάς (77′ Βενετσανάκος).

Διαγόρας Κοπανακίου (Γιώργος Μητρόπουλος): Αντωνόπουλος, Κουτσούλης, Βλάμης, Μουζής, Γκότσης, Καμπούκος, Δριμής (65′ Ζάγουρας), Μαρίνης (90′ Τρουπάκης), Γιώργος Μητρόπουλος, Χρονόπουλος (90′ Λέσι), Παπαδόπουλος (46′ Γιακουμής).