Μεθώνη- Κυπαρισσία 1-3: Ανατροπή με χατ-τρικ Βλαχόπουλου

, Μεθώνη- Κυπαρισσία 1-3: Ανατροπή με χατ-τρικ Βλαχόπουλου

Η Κυπαρισσία παρέμεινε σε τροχιά κορυφής καθώς πέρασε νικηφόρα από μία παραδοσιακά δύσκολη έδρα, επικρατώντας στη Μεθώνη 3-1 της τοπικής ομάδας.

Το συγκρότημα του Τάκη Παναγόπουλου πέτυχε την 4η εκτός έδρας νίκη και 6η συνολικά στο πρωτάθλημα με ανατροπή καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Παναγιώτη Τσιμικλή στο 30’.

Στο β μέρος ωστόσο ανέλαβε δράση ο Κώστας Βλαχόπουλος ο οποίος με χατ τρικ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Έκανε το 1-1 στο 47’, το 1-2 στο 77’ και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βλαχόπουλο να φτάνει τα 8 γκολ στη σεζόν. Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με 10 παίκτες από το 56′ λόγω αποβολής του Μπούνα.

Μεθώνη: Ψυχάρης (89’ Μίντζηρας), Παρασκευόπουλος, Μπίζος,Παυλόγιαννης (82’ Μεμά), Τσιμικλής, Δήμος, Σπαντιδέας, Μάραντος, Τσατάς, Σαμπάνι (72’ Τσάνε), Μπεγέτης

Κυπαρισσία: Παπάς, Πράνταλος, Ζαφείρης, Μπούνας, Ντιόπ, Κύρκος (66’ Οικονομόπουλος), Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Γουέσλεϊ (89’ Μιτρόφ), Θώδης, Βλαχόπουλος (90+3’Ντζουβάρας).