Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο)

, Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο)

Βγάζοντας πάθος, δύναμη και παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, οι Νέοι της Καλαμάτας επιβλήθηκαν με 3-1 του Ιάλυσου Ρόδου και επέστρεψαν με εντυπωσιακό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα K17 της Football League.

Οι νεαροί του Βαγγέλη Κουρεντζή έφτασαν στην 3η τους επιτυχία σε έξι παιχνίδια έως τώρα στη σεζόν απέναντι στο ιδιαίτερα αξιόμαχο σύνολο του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου που όμως υπέκυψε φυσιολογικά στην ανωτερότητά των μελανόλευκων.

Η Καλαμάτα ξεκίνησε επιθετικά το παιχνίδι στο “Παναγιώτης Μπαχράμης” και μόλις στο 7ο λεπτό ο Ακριστινέϊ είχε δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν στην συνέχεια, είχαν ένα γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο 16ο λεπτό καθώς ο σκόρερ Κιλάσιν υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον ά βοηθό Μάριο Καρβούνη και απείλησαν στο 38′ όταν ο Καρδούλιας έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Οι μεσσήνιοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 40ο λεπτό όταν ο Παυλής έκανε σέντρα σουτ απο τα αριστερά με τον ο τερματοφύλακα του Ιάλυσου Ηλία Σιαρπέτη να να μην υπολογίζει σωστά την τροχιά της μπάλας και να την μαζεύει από τα δίχτυα του!

Με γκολ ξεκίνησαν και το δεύτερο ημίχρονο οι μελανόλευκοι όταν σε εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο Κανανάϊ απο τα δεξιά με ανάποδο πόδι, η μπάλα πήρε φάλτσα με τους αμυντικούς και τον τερματοφύλακα να μην αντιδρούν και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0 στο 53′.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Ρουμελιώτης έφυγε στην αντεπίθεση αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ ενώ στο 60′ ήρθε η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους στο β’ μέρος όταν ο Κιλάσιν εκτέλεσε φάουλ αλλά ο Κουμπαρούλης ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε.

Στο 80′ ο Ρονάλντο Κανανάϊ από εκτελεστής έγινε δημιουργός και με πάσα πάρε-βάλε στον Ρουμελιώτη, ο σέντερ φορ της Καλαμάτας έκανε με προβολή το 3-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 83ο λεπτό με σουτ του Αναγνώστου από πλάγια θέση.

Καλαμάτα: Κουμπαρούλης, Ψυχογιάννης, Παυλής, Σκοπέτος, Μυστριώτης, Παναγιωτόπουλος, Σερπάνος, Ακριστινέϊ (89′ Κλ. Κανανάϊ), Ρουμελιώτης (86′ Μουζάκης), Ρονάλντο Κανανάϊ, Δικαιουλάκος (76′ Δρούγας)

Ιάλυσος Ρόδου: Σιαρπέτης, Πετράς, Σαράντης, Κιλάσιν, Μαντίκος (50′ Κωνσταντινίδης), Ουγιανικ, Λιάμης, Μουράτι (70′ Σαββάκης), Αναγνώστου, Αρίφι (74′ Σκουλούκας), Καρδούλιας (50′ Λεωνίδου).

, Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο) , Μαύρη Θύελλα: Οι Νέοι εντυπωσιάζουν και κερδίζουν… 3-1 τον Ιάλυσο! (φωτο)