LIVE | Καλαμάτα – Απόλλων Σμύρνης, Super league 2 (14:45)

, LIVE | Καλαμάτα – Απόλλων Σμύρνης, Super league 2 (14:45)

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη της αναμέτρησης Καλαμάτα-Απόλλων Σμύρνης στο Δημοτικό στάδιο Καλαμάτας και των υπόλοιπων αναμετρήσεων για την 22η αγωνιστική της Super League 2.

Καλαμάτα-Απόλλων Σμύρνης 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

12′ Πρώτη τελική για τον Απόλλωνα με τον Φατιόν να σουτάρει άουτ

15′ Σε ευνοϊκή θέση ο Χαλίμι από λάθος της άμυνας αλλά δεν κατάφερε να πλασάρει

18′ Απειλεί η Καλαμάτα με τον Πασά να πιάνει κεφαλιά άουτ έπειτα από σέντρα του Βασιλόγιαννη και πρώτη επαφή του Λουπάνο

30΄Κίτρινη στον Αναστασόπουλο από τον Τσέτσιλα

34′ Σουτ άουτ του Λιποράσε από κόρνερ του Βασιλόγιαννη

37′ Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Μετά από νέο κόρνερ του Βασιλόγιαννη, ο Λιποράσε πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

47′ Σέντρα – σουτ Αρναρέλλη από δεξιά, η μπάλα πέρασε από τους αμυντικούς και τον Πασά που έκανε κίνησε αλλά δεν πρόλαβε

56′ Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Τάτος και Μαρκόφσι αντί των Πασά, Ρόβα

61′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα με τον Μαρκόφσκι να τραυματίζεται λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς και να αντικαθίσταται από τον Μπουλάρι.

67′ Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα με τους Μωραϊτη, Μουστακόπουλο αντί των Περέιρα, Αναστασόπουλου και μπήκαν οι Μωραϊτης και Μουστακόπουλος.

74′ Φάση μετά από ώρα και ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Βασιλόγιαννης τροφοδότησε τον Ματέους που σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον Τσελεπίδη να διώχνει στη γραμμή.

82′ Αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Στο ματς οι Θεοχάρης και Παπαγεωργίου αντί των Χαλίμι, Κουάδρα.

85’ Στο ματς Μόζερ και Κωνσταντινόπουλος αντί των Καραγκούνη και Ματέους Αλβες

88’ Κεφαλιά άουτ του Κωνσταντινόπουλου

90+6′ Τέλος στην Παραλία, στο 0-0 Καλαμάτα και Απόλλων Σμύρνης

Καλαμάτα (Ίλτσο Γκεοργκιόσκι): Μέντες, Λιποράσε, Καραγκούνης, Λουπάνο, Μπαξεβάνος, Ματέους, Παπατόλιος, Πασάς (56’ Μαρκόφσκι), Βασιλόγιαννης, Αρναρέλλης, Ρόβας (56’ Τάτος).

Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κότσαρης, Ντομίγκες, Πατάπης, Κοροβέσης, Τσελεπίδης, Φατιόν, Αναστασόπουλος, Χαλίμι, Κουάδρα, Περέιρα, Καρίμ.

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Μπαλιάκας (Κοζάνης)