Κυπαρισσία – Μιλτιάδης 1-1: “Χρυσό” βαθμό στις καθυστερήσεις ο Μιλτιάδης

, Κυπαρισσία – Μιλτιάδης 1-1: “Χρυσό” βαθμό στις καθυστερήσεις ο Μιλτιάδης

Μετά από ένα νευρικό και στο τέλος του επεισοδιακό ντέρμπι, Κυπαρισσία και Μιλτιάδης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, με αποτέλεσμα η μεταξύ τους διαφορά στην κορυφή της βαθμολογίας να παραμείνει αμετάβλητη και η ομάδα του Πύργου Τριφυλίας να βρίσκεται στο +7 την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής.

Ήταν μόλις η δεύτερη ισοπαλία στη σεζόν για το Μιλτιάδη ο οποίος έμεινε όρθιος με τέρμα που πέτυχε ο Βασίλης Αθανασόπουλος στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ στο 18ο λεπτό με τον Βασίλη Θώδη και κρατούσαν το προβάδισμα μέχρι το 99΄ όταν ο Πολίμος με σουτ σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο ΑΘανασόπουλος έγραψε το 1-1 με το 25ο τέρμα του στη σεζόν.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ζήτησαν πέναλτι και το ντέρμπι ολοκληρώθηκε σε κλίμα έντασης με τον Βλαχόπουλο να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Καυκά.

Κυπαρισσία: Παπάς, Οικονομόπουλος, Ζαφείρης, Ντιόπ, Ντζουβάρας, Γουέσλεϊ, Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Τσουκαλάς (84’ Μπούνας), Θώδης (77’ Αγγ. Γεωργιόπουλος), Βλαχόπουλος

Μιλτιάδης: Κωνσταντακόπουλος, Γεωργιόπουλος, Γ. Τσόπελας (88’ Σταθόπουλος), Καντούτσης, Μπουτσικάκης Παν., Πολίμος, Μπολούν (60’ Μπάρκας), Δημητρίου , Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Σαραντόπουλος