ΜΠΑΣΚΕΤ

, Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες)

Η Καλαμάτα BC κυριάρχησε απόλυτα στο παιχνίδι με τον ΓΣ Μεσσήνης, επικρατώντας με σκορ 76-21 για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, σε έναν αγώνα που εξελίχθηκε σε… μονόλογο για τους “μελανόλευκους.”

Η ομάδα της Καλαμάτας εξασφάλισε τη νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο, δείχνοντας εξαιρετική αμυντική συνοχή και απόδοση, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να διατηρήσει τους φιλοξενούμενους χωρίς ούτε έναν πόντο!

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Καραλής με 18 πόντους, ενώ για τον ΓΣ Μεσσήνης ο Μεϊμετέας σημείωσε 6 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-10, 54-17, 70-17, 76-21

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Μητσέας

• Καλαμάτα BC (Νικολετάκης): Καραλής 18(4), Γκιρίτσης 14(1), Γεωργουλάκος 1, Τσικούρης 14(1), Παπαδάκος 2, Κωνσταντινέας 3(1), Περρωτής 7, Φραγγέας 10(1), Τσούνιας 4, Τριανταφυλλόπουλος 3
  • ΓΣ Μεσσήνης (Γιαχαλής): Μεϊμετέας 6(1), Πλαταρος 4(1), Χαντζής 3(1), Μαρκόπουλος 3(1), Αναστασόπουλος 2, Κατσαμπάνης 3

, Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες) , Καλαμάτα BC: Απόλυτη κυριαρχία με ευρύ σκορ 76-21 απέναντι στον ΓΣ Μεσσήνης (φωτογραφίες)