ΒΟΛΕΙ

Καλαμάτα 80: Δεύτερη φιλική νίκη για τους “λύκους” στο Βραχάτι

, Καλαμάτα 80: Δεύτερη φιλική νίκη για τους “λύκους” στο Βραχάτι

Η Καλαμάτα 80 συνεχίζει με νίκες στα φιλικά προετοιμασίας, επικρατώντας αυτή τη φορά του Παμβοχαϊκού με 3-1 σετ στο Βραχάτι. Με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, η ομάδα δείχνει έτοιμη για το επερχόμενο τουρνουά “Γιάννης Μπουσούνης”, το οποίο θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο στο κλειστό της Παραλίας

Η Καλαμάτα 80 κατέκτησε τη δεύτερη συνεχόμενη φιλική της νίκη, απέναντι στον Παμβοχαϊκό, με σκορ 3-1 σετ (20-25, 26-24, 21-25, 23-25), σε αγώνα που διεξήχθη χθες στο Βραχάτι. Η ομάδα των “λύκων” έδειξε σταθερότητα, εξασφαλίζοντας τη νίκη σε τέσσερα ανταγωνιστικά σετ.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη σε κάθε σετ. Η Καλαμάτα 80 πήρε προβάδισμα κερδίζοντας το πρώτο σετ με 25-20, όμως ο Παμβοχαϊκός αντέδρασε και πήρε το δεύτερο σετ με 26-24. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, δεν άφησαν περιθώρια και με εξαιρετική απόδοση κατέκτησαν τα δύο επόμενα σετ με 25-21 και 25-23, φτάνοντας στη νίκη.

Ο προπονητής της ομάδας, Άκης Χατζηαντωνίου, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και τακτικές, ενώ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του ρόστερ.

Πλέον, η προσοχή της Καλαμάτας 80 στρέφεται στο 8ο τουρνουά “Γιάννης Μπουσούνης”, που θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο κλειστό της Παραλίας. Το τουρνουά αποτελεί την επόμενη σημαντική δοκιμασία για την ομάδα στον δρόμο για την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών της υποχρεώσεων στη νέα σεζόν. Η συμμετοχή δυνατών ομάδων, όπως ο Παναθηναϊκός, ο Μίλων και ο Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου, υπόσχεται εντυπωσιακό θέαμα και αγωνιστικές συγκινήσεις για τους φίλους του βόλεϊ.