ΒΟΛΕΙ

Ήττα του Απόλλωνα στη Ν. Σμύρνη, 3-1 ο Μίλωνας

, Ήττα του Απόλλωνα στη Ν. Σμύρνη, 3-1 ο Μίλωνας

Tην 4η ήττα στη σεζόν γνώρισε ο Απόλλωνας Καλαμάτας με 3-1 σετ από το Μίλωνα στη Ν. Σμύρνη. Ήττα που τον έριξε στην 4η θέση ενώ οι προπορευόμενοι Πανιώνιος και Αμαζόνες πέτυχαν νίκες στην 13η αγωνιστική και αύξησαν την διαφορά.

Το συγκρότημα του Μπάμπη Μυτσκίδη κόντραρε στο ξεκίνημα του ματς τον Μίλωνα ισοφαρίζοντας το προβάδισμα που πήραν οι γηπεδούχες, οι οποίες όμως στη συνέχεια ανέβασαν στροφές και έφτασαν στην 8 σερί νίκη τους!

Τα σετ: 25-18, 15-25, 25-18

Ανεβαίνει ο ΦΟ Βριλησσίων, 13Χ13 για τον Πανιώνιο και τρίποντο ανάσα της Ελπίδας

Σπουδαίο τρίποντο που τα βάζει στο κόλπο της 5ης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ πέτυχαν τα Βριλήσσια, που πήραν το τρίποντο κόντρα στον Ναύαρχο Βότση με 3-0 σετ.

Η Ελπίδα πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα μετά την επικράτησή της με 3-1 σετ κόντρα στον 5ο ΖΑΟΝ. Η ομάδα της Κηφισιάς μετά την απώλεια που είχε και τη νίκη των Βριλησσίων είδε την διαφορά με τον ΦΟΒ να μειώνεται στους τρεις.

Ο πρωτοπόρος Πανιώνιος έκανε το 13Χ13 κάνοντας την ανατροπή στην έδρα του Πορφύρα, με την ομάδα του Πειραιά να παίρνει το πρώτο σετ αλλά την ομάδα της Νέας Σμύρνης με αντεπίθεση διαρκείας πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ.

Οι Αμαζόνες έχουν εδραιωθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας μετά και το τρίποντο τους με 3-1 σετ στην έδρα της Κορίνθου.

Η 13η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί τέλος Ιανουαρίου με το παιχνίδι του Φιλαθλητικού Πρέβεζας με το Αιγάλεω (31/1).