Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ήττα της Εράνης 3-0 στην Κόρινθο (βίντεο)

, Ήττα της Εράνης 3-0 στην Κόρινθο (βίντεο)

Η Εράνη γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΣ Κόρινθο στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η τριφυλιακή ομάδα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που έκανε στο πρώτο ημίχρονο, ώστε να σκοράρει και να βάλει ακόμα πιο δύσκολα στους γηπεδούχους, που με την παρουσία χιλίων οπαδών τους έφτασαν στην επικράτηση.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Καλούσης από στατική φάση και με το εύθραυστο 1-0 οι δυο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ βρήκε δύο γρήγορα γκολ με τον Ροχάνο, ένα εκ νέου από στατική φάση και το άλλο χτυπώντας στη κόντρα αντεπίθεση.

Παρόλα αυτά η Εράνη, όχι μόνο δεν παράτησε το ματς αλλά αύξησε την πίεση της αγγίζοντας το γκολ σε αρκετές περιπτώσεις, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Φάκκη στο 68ο λεπτό.

Οι παίκτες του Θεόδωρου Γιακαλή προσπάθησαν μέχρι τέλους, δίχως όμως αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, που δεν τους επέτρεψε να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από την σημερινή αναμέτρηση.

Εράνη: Σαββίδης, Μπινιώρης, Τσερπές, Mroczko, Μπουρδέκας (60’ Καπλάνης), Κοτσιανούλης (60’ Σινάνι), Φάκκης (81’ Σταθόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Γκεβόρι, Πουλιάνος, Καραμπέτσος (72’ Λακριντής).