Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ηρακλής Κυπαρισσίας-Α.Ε.Κ. Καλ. 3-4: Νίκη σε παιχνίδι… γκραν γκινιόλ

, Ηρακλής Κυπαρισσίας-Α.Ε.Κ. Καλ. 3-4: Νίκη σε παιχνίδι… γκραν γκινιόλ

Πολύτιμη νίκη και μαζί “οξυγόνο” στη μάχη της παραμονής πήρε η Α.Ε.Κ. που έφυγε νικήτρια από την έδρα του ουραγού και δίχως βαθμό Ηρακλή Κυπαρισσίας με το… αγγλικό 4-3.

Ο Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό και μετά από άλλο τόσο ο Μπράβος ισοφάρισε σε 1-1.

Σχεδόν άμεσα και συγκεκριμένα στο 15′ ο Χρόνης έδωσε ξανά το προβάδισμα στον “δικέφαλο” (1-2), ενώ λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο (40′) οι φιλοξενούμενοι πήραν… αέρα δύο τερμάτων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δρακουλάκου.

Στο 51′ ο Ντέρκα μείωσε σε 2-3 για τον Ηρακλή, αλλά στο 57′ ο Κατσαρός “έγραψε” το 2-4.

Στο 69′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3-4 με τον Αντωνόπουλο να χρίζεται σκόρερ, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι παραπάνω μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Στο 75′ ο Ηρακλής έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ντέρκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για ριψοκίνδυνο παιχνίδι.

Ηρακλής Κυπαρισσίας (Γιώργος Λυδιώτης): Τζαβαλάς, Καραχάλιος, Διακουμής (46′ Γεωργόπουλος), Κίτος, Μαδούρης (46′ Μπαλτζής), Αντωνόπουλος, Μπράβος, Ντέρκα, Πλάκας, Γιάννης, Γκίνο.

Α.Ε.Κ. Καλ. (Πέτρος Χιώτης): Αναστασόπουλος, Διπλάρης, Πλαγιανός, Γερμάνης, Κατσαρός, Παπαδέας, Χρόνης (88′ Χρεββατόπουλος), Χριστόπουλος, Κουτουμάνος, Δρακουλάκος (90+2′ Ρούσεφ), Τσικρικάς.

Διαιτητής: Α. Καυκάς / Βοηθοί: Σ. Αθανασοπούλου-Γ. Τσιλικάς