ΤΟΠΙΚΟ

Ηρακλής Καλ. – Πάμισος Μεσσήνης 0-2: Εύκολα και απλά στους «4» (pics)

, Ηρακλής Καλ. – Πάμισος Μεσσήνης 0-2: Εύκολα και απλά στους «4» (pics)

Το εισιτήριο για έναν ακόμη ημιτελικό τα τελευταία χρόνια στο Κύπελλο Μεσσηνίας πήρε ο Πάμισος Μεσσήνης καθώς επιβλήθηκε 2-0 του Ηρακλή Καλαμάτας στο “Π.Μπαχράμης” σε νοκ άουτ παιχνίδι για τα προημιτελικά.

Οι πράσινοι έφτασαν σε μια άνετη νίκη-πρόκριση που ήρθε με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Κατσιβαδέα, Κουλόπουλο.

Ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στο ματς αλλά οι πράσινοι άρχισαν να ανεβάζουν στροφές μετά το δεκάλεπτο και κατάφεραν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, γεγονός που τους επέτρεψε να διαχειριστούν καλύτερα το ματς. Σκόρερ ήταν ο Κατσιβαρδέας στο 16ο λεπτό με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο όριο της περιοχής.

Οι πρωτοπόροι της κατηγορίας πήραν τον απόλυτο έλεγχο και στην εκπνοή του ημιχρόνου σημαντικό προβάδισμα όταν ο Νινιός έκανε κάθετη στον Κουλόπουλο που τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Καπράλου για το 0-2.

Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στη μείωση του σκορ στο 58′ όταν από σέντρα του Ψωρομύτη από αριστερά, ο Φυκούρας από εξαιρετική θέση έπιασε την κεφαλιά ψηλά άουτ.

Στο 72’ ο Παπαδόπουλος είχε σουτ άουτ ενώ η τελευταία καλή στιγμή καταγράφηκε για τους γηπεδούχους όταν ο Ψωρομύτης βρήκε σε εκτέλεσε φάουλ τον Κωνσταντόπουλο που πλάσαρε με τη μία αλλά ο Οικονομόπουλος μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε.

Διαιτητής: Παπακωσταντίνου Ν., βοηθοί: Μπουρίκας Χ., Καραμπέτσος Χ., 4oς: Τσουλακος Η.

Ηρακλής Καλαμάτας (Γαλανόπουλος): Καπράλος, Παπαδέας, Φυκούρας, Μαγκλάρας, Χριστόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μάρης (82’ Μπρακούλιας), Τρακάκης, Δαρσακλής (72’ Μουρούφας), Βαΐτσης, Δαραβίγκας.

Πάμισος Μεσσήνης (Μαντζούνης): Τόσκα (83’ Οικονομόπουλος), Αριστομενόπουλος (46’ Δεμπεγιώτης), Νινιός, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Τιμπλαλέξης (61’ Ντίσα), Βλάχος, Μπορχάν (83’ Υμεράσι), Κουλόπουλος, Παπαδόπουλος (75’ Μακαρούνης), Ρουμελιώτης