ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

, Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες)

Επιστροφή της Καλαμάτας μετά την ολοκλήρωση του βασικού σταδίου της προετοιμασίας

Με τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, η Καλαμάτα ολοκλήρωσε στην Πιερία το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της και επιστρέφει στη βάση της.

Μετά τους Πόντιους Κατερίνης (3-0), Μακεδονικό (1-0), οι μελανόλευκοι επικράτησαν 2-0 του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου, μιας νεοφώτιστης ομάδας στη Super League 2.

, Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες) , Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες) , Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες)

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης, με δύο ημίχρονα διάρκειας 40 λεπτών λόγω της αφόρητης ζέστης. Η Καλαμάτα άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με γκολ του Μπαράλες, έπειτα από εξαιρετική πάσα του Μορέιρα. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό, όταν ο Καρμέλο Αλγκαρανάζ ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Κατάλντι μετά από χέρι αμυντικού.

, Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες) , Η Καλαμάτα φιλικά 2-0 τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, αποχαιρέτησε την Πιερία με τρίτη νίκη (Εικόνες)

Οι ενδεκάδες της Καλαμάτας

Α’ Ημίχρονο:
Κότσαρης (30’ Μέντες), Πίρινεν, Τσελεπίδης, Στρούγγης, Βαλεριάνος, Ουές, Ριένστρα, Ξενιτίδης, Μορέιρα, Μπαράλες, Γρίβας.

Β’ Ημίχρονο:
Μέντες (65’ Λαδάς), Στρούγγης, Τσελεπίδης, Στίγκας, Κατάλντι, Ουμπέντα, Ουές (77’ Χότζα), Ντικινί, Καρμέλο (77’ Καστόρας), Παμλίδης, Κωνσταντινόπουλος.

Με την επιστροφή της ομάδας στην Καλαμάτα, οι παίκτες θα απολαύσουν τριήμερο ρεπό και θα επιστρέψουν την προσεχή Τρίτη στα Παλιάμπελα, όπου θα συνεχιστεί η προετοιμασία για τη νέα αγωνιστική σεζόν. Οι μέχρι τώρα εμφανίσεις της ομάδας στα φιλικά δείχνουν θετικά στοιχεία, αφήνοντας ελπίδες για μια ανταγωνιστική πορεία στο πρωτάθλημα.