ΜΠΑΣΚΕΤ

, ΓΣ Γαργαλιάνων – Αργοναύτης Ν. Κίου 76-66: Με ξέσπασμα στο τέλος διεύρυνε το νικηφόρο σερί

Ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων συνέχισε την εξαιρετική του πορεία στη National League 2 (Γ’ Εθνική) του μπάσκετ καθώς πέτυχε την τρίτη σερί νίκη του, με 76-66 επί του Αργοναύτη Νέας Κίου.

Το συγκρότημα του Αντώνη Κούτρη μετά τις νίκες επί της Δόξας Πύρρου Αρτας και των Ιωαννίνων, διεύρυναν το σερί τους και συνεχίζουν στα ψηλά της βαθμολογίας.

Οι Μεσσήνιοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκαν με 17-14 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια, συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 36-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και προηγήθηκαν 50-54 στο τέλος της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Γαργαλιάνοι μπήκαν καλύτερα και με επιμέρους σκορ 26-12 πήραν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 36-22, 50-54, 76-66