Φιλική νίκη για την Καλαμάτα με 2-0 επί του Αιγάλεω

, Φιλική νίκη για την Καλαμάτα με 2-0 επί του Αιγάλεω

Σκόρερ Άλβες, Στρούγγης, ξεχώρισε ο Κάνιας

Η Καλαμάτα επικράτησε του Αιγάλεω με 2-0 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (23/03) στο γήπεδο Παραλίας.

Η “Μαύρη Θύελλαστο τεστ ενόψει των πλέι οφ της Super League 2, καθώς στην πρεμιέρα έχει ρεπό, παρουσίασε την εικόνα των τελευταίων αγώνων της κανονικής περιόδου και βρήκε δυο γκολ από στημένες φάσεις. Άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με κεφαλιά του Άλβες ύστερα από κόρνερ του Τάτου ενώ το 2-0 έγινε στο 73ο λεπτό με κεφαλιά του Στρούγγη, και πάλι ύστερα από κόρνερ, αυτή τη φορά του Κάτσε.

Η Καλαμάτα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει. Ξεχώρισε η παρουσία του Κάνιας στο β΄ημίχρονο ενώ καλή εμφάνιση έκαναν οι Γιαννίκογλου, Άλβες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Τζανακάκη ενώ αγωνίστηκαν όλοι οι υπόλοιποι.

Η αρχική ενδεκάδα της Καλαμάτας: Γιαννίκογλου, Μοζέρ, Αρίμπας, Κωστούλας, Κωνσταντινόπουλος, Κατάλντι, Άλβες, Τάτος, Ελιβέλτο, Γρίβας, Κωτσόπουλος.