Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Ίκαρος 4-0: Επιστροφή στις νίκες

, Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Ίκαρος 4-0: Επιστροφή στις νίκες

Κακή παρένθεση αποδείχθηκε η ήττα της περασμένης αγωνιστικής για τους Ερασιτέχνες Καλαμάτας από τον ΑΟ Λαιΐκων. Κι αυτό γιατί οι νεαροί “μελανόλευκοι” του Βασίλη Τζίφα επέστρεψαν στις νίκες, επικρατώντας με επιβλητικό τρόπο του Ίκαρου (4-0) στο Ασπρόχωμα.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν ιδανικό ξεκίνημα, με τον Χότζα να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό. Τα υπόλοιπα γκολ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Φράγκος έγραψε το 2-0 στο 62′, στο 72′ ο Σαούτης ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παπαδόπουλος στο 82′.

Ερασιτέχνες Καλαμάτας (Βασίλης Τζίφας): Παύλος Βαρελάς, Θεοφιλόπουλος, Καρακαϊδός, Γιακουμής, Μητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Παναγιώτης Σαούτης (72′ Ζαγαρέλος), Καρνάκης, Φράγκος, Χότζα, Τσαούσης (72′ Σπύρος Βαρελάς).

Ίκαρος (Παναγιώτης Καρύδης): Αγγελής, Γρηγόρης Κάτσος, Χριστόπουλος (68′ Φράγκος), Γιάννης Κάτσος (60′ Κατσίρης), Νικητέας, Σαμαράς, Χανδρινός, Κυριαζής, Νίκας, Καραγιαννίδης, Πατικόπουλος.