Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Εράνη- Βάρδα 0-2: Παρέμεινε καθηλωμένη στα χαμηλά με δεύτερη σερί ήττα

, Εράνη- Βάρδα 0-2: Παρέμεινε καθηλωμένη στα χαμηλά με δεύτερη σερί ήττα

Η Εράνη γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον ΠΑΟ Βάρδας στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γρήγορο γκολ στο 12ο λεπτό με σουτ του Γεωργακόπουλου, έπειτα από φάση διαρκείας. Η Έρανη ανέκτησε τον έλεγχο του αγώνα στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

Στα τελευταία λεπτά, η Έρανη ανέβηκε μαζικά στην επίθεση, αναζητώντας την ισοφάριση. Ωστόσο, δέχθηκε το δεύτερο γκολ στην εκπνοή με γυριστή κεφαλιά του Κοτσώνη.

Με αυτή την ήττα, η Έρανη παραμένει στην 17η θέση της βαθμολογίας, με 10 βαθμούς, έχοντας μόνο μαθηματικές ελπίδες σωτηρίας. Την επόμενη αγωνιστική, η πρωταθλήτρια Μεσσηνίας θα αντιμετωπίσει τον Πανελευσινιακό εκτός έδρας.

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Μπουρδέκας, Κουτσιανούλης, Παπαδόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Σινάνι, Πουλιανος, Καραμπέτσος, Φάκης

Βάρδα: Τσεκούρας Α., Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος, Κούστα, Γεωργακόπουλος, Σπανός, Τσεκούραςκ, Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Κόκας