Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Εράνη Φιλιατρών: Λύγισε με δύο αυτογκόλ στη Ρόδο, 2-0 η ΑΕΡ Αφάντου (pics)

, Εράνη Φιλιατρών: Λύγισε με δύο αυτογκόλ στη Ρόδο, 2-0 η ΑΕΡ Αφάντου (pics)

Τη δεύτερη ήττα στη σεζόν σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια γνώρισε η Εράνη Φιλιατρών, αυτή τη φορά στη Ρόδο με 2-0, από την τοπική ΑΕΡ Αφάντου.

Οι πρωταθλητές Μεσσηνίας στάθηκαν ιδιαίτερα άτυχοι καθώς δέχθηκαν δύο τέρματα από αυτογκόλ και έτσι έφυγαν με άδεια χέρια από το σμαραγδένιο νησί. Παρέμειναν χαμηλά στη βαθμολογία με 2 βαθμούς έχοντας παράλληλα και την επικείμενη αφαίρεση τεσσάρων βαθμών από την ένσταση που κέρδισε ο Πανελευσινιακός.

, Εράνη Φιλιατρών: Λύγισε με δύο αυτογκόλ στη Ρόδο, 2-0 η ΑΕΡ Αφάντου (pics) , Εράνη Φιλιατρών: Λύγισε με δύο αυτογκόλ στη Ρόδο, 2-0 η ΑΕΡ Αφάντου (pics)

Σε ένα πρώτο ημίχρονο φτωχό αποφάσεις η καλύτερη στιγμή ήρθε για την Εράνη Φιλιατρών με σουτ του Ηλιόπουλου στην εξωτερική πλευρά των διχτυών στο 8ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και στο 58ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ και κόντρες στην περιοχή ο Κιοσέογλου έκανε το πλασέ με την μπάλα να βρίσκει στον Καπλάνη και να καταλήγει στο βάθος της εστίας του Σαββίδη.

Στο 70’ σε νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους ο Βαλντεμίρ έπιασε την κεφαλιά, ο Πέππας θέλησε να γυρίσει την μπάλα με κεφαλιά στον Σαββίδη αλλά από κακή συνεννόηση αυτή κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.

Α.Ε.Ρ. Αφάντου (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Καπούταγλης, Στοΐνοβιτς, Λεσάι, Σταματούλας, Κεσίδης, Φερεντίνος (78′ Κόρλος), Γκέτσι (88′ Λέντζας), Βαλντεμίρ, Λαθούρης (78′ Αποστολίδης), Κιοσέογλου (88′ Αποστολάτος), Ενσια (46′ Χατζησάββας)

Εράνη Φιλιατρών (Κώστας Λυμπερόπουλος) : Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σάμπσον (79′ Φλαριώτης), Μπάρκας, Πέππας, Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος, Στραβάκος, Γκεβόρι (74′ Λακρίντης), Δημητρίου