Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Εράνη, 4-0 τον Ηρακλή Καλαμάτας

, Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Εράνη, 4-0 τον Ηρακλή Καλαμάτας

Η Εράνη Φιλιατρών ξεκίνησε με εντυπωσιακή νίκη το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής Μεσσηνίας, επικρατώντας με 4-0 του Ηρακλή Καλαμάτας στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης”.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της πρώτης αγωνιστικής, η ομάδα της Τριφυλίας έδειξε τη δυναμική της, συνδυάζοντας θέαμα και ουσία, καθώς σκόραρε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Κυρίαρχη Εράνη από την αρχή

Οι ποδοσφαιριστές του Ευάγγελου Στουρνάρα μπήκαν δυναμικά στον αγώνα και πήραν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ του Μιχόπουλου και του Μαρτίνι. Στην επανάληψη, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με τον Σαραντόπουλο και τον Κόλλια να προσθέτουν τα δύο τελευταία τέρματα, σφραγίζοντας τη μεγάλη νίκη.

Αυτό ήταν το τρίτο συνεχόμενο ματς στο οποίο η Εράνη κερδίζει με το ίδιο σκορ (4-0), καθώς είχε επικρατήσει με αυτό το σκορ και σε δύο προηγούμενα παιχνίδια κυπέλλου.

Ηρακλής Καλαμάτας: Νέκογλου, Χατζίου, Σκιάς, Παπαδέας,Παντελόπουλος, Βλαχάκης, Φύκουρας, Χριστόπουλος, Δαρσακλής, Βαϊτσης, Λύρας

Εράνη Φιλιατρών: Αντωνόπουλος, Καπλάνης, Μπινιώρης, Καρακατσάνης, Ράτο, Μπουρδέκας, Μιχόπουλος, Μαρτίνι, Κωνσταντόπουλος, Σαραντόπουλος, Χάρμπας.