Connect with us

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα στο πρωτάθλημα μίνι μπάσκετ

  • , ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα στο πρωτάθλημα μίνι μπάσκετ
, ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα στο πρωτάθλημα μίνι μπάσκετ

Είκοσι δυο ομάδες χωρισμένες σε τέσσερις ομίλους θα βρεθούν στο πρώτο τζάμπολ του πρωταθλήματος μίνι μπάσκετ (παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2007 και νεότερα) της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ για την σεζόν 2019-20.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 28 Μαρτίου και θα ολοκληρωθεί με την διεξαγωγή final four για την ανάδειξη του πρωταθλητή.

Οι όμιλοι όπως καταρτίστηκαν κατά την διάρκεια της κλήρωσης που έγινε στα γραφεία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, είναι οι εξής:

Α’ όμιλος: Καλαμάτα BC, Πρωτέας, ΑΠΣ Άρις, ΑΟ Μεσσήνης 2017, ΑΟ Θουρίας

B’ όμιλος: Καλαμάτα ‘80, Δίωνας Κυπαρισσίας, Εράνη Φιλιατρών, ΑΣ Τριφυλίας, ΓΣ Μεσσήνης

Γ’ όμιλος: Λακωνικός, Πελασγός, Δρομείς Τρίπολης, Αρκαδικός, Σπάρτη BC

Δ’ όμιλος: ΑΠΟΕΛ Μολάων, ΑΠΣ Μάνης, Βατικιώτης, Άρης Σκάλας, Αστέρας Βλαχιώτη, Κάστρο Μονεμβασίας, Λάκωνας Γυθείου

Στο final-4 θα περάσουν οι πρώτοι κάθε ομίλου και τα ζευγάρια θα προκύψουν ως εξής:

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

1ος Β΄ ομίλου – 1ος Γ΄ ομίλου

1ος Α΄ομίλου – 1ος Δ΄ ομίλου

Οι νικητές στον τελικό και οι ηττημένοι στον μικρό τελικό.

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική

Πρωτέας – ΑΠΣ Αρις

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΟ Θουρίας

Ρεπό η Καλαμάτα BC

2η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις – Καλαμάτα BC

ΑΟ Θουρίας – Πρωτέας

Ρεπό ο ΑΟ Μεσσήνης 2017

3η αγωνιστική

Πρωτέας – ΑΟ Μεσσήνης 2017

Καλαμάτα BC – ΑΟ Θουρίας

Ρεπό o ΑΠΣ Αρις

4η αγωνιστική

ΑΟ Μεσσήνης 2017 – Καλαμάτα BC

ΑΟ Θουρίας – ΑΠΣ Αρις

Ρεπό ο Πρωτέας

5η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις – ΑΟ Μεσσήνης 2017

Καλαμάτα BC. – Πρωτέας

Ρεπό ο ΑΟ Θουρίας

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΣ Τριφυλίας – Εράνη Φιλιατρών

ΓΣ Μεσσήνης – Καλαμάτα ‘80

Ρεπό ο Δίωνας Κυπαρισσίας

2η αγωνιστική

Εράνη Φιλιατρών – Δίωνας Κυπαρισσίας

Καλαμάτα ‘80- ΑΣ Τριφυλίας

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

3η αγωνιστική

Δίωνας Κυπαρισσίας – Καλαμάτα ‘80

ΑΣ Τριφυλίας – ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Εράνη Φιλιατρών

4η αγωνιστική

ΓΣ Μεσσήνης – Δίωνας Κυπαρισσίας

Καλαμάτα ‘80 – Εράνη Φιλιατρών

Ρεπό ο ΑΣ Τριφυλίας

5η αγωνιστική

Δίωνας Κυπαρισσίας – ΑΣ Τριφυλίας

Εράνη Φιλιατρών – ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Καλαμάτα ‘80

Γ’ όμιλος

1η αγωνιστική

Σπάρτη BC – Λακωνικός Κρόνος

Αρκαδικός – Πελασγός

Ρεπό ο Δρομείς Τρίπολης

2η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος – Δρομείς Τρίπολης

Πελασγός – Σπάρτη BC

Ρεπό ο Αρκαδικός

3η αγωνιστική

Δρομείς Τρίπολης – Πελασγός

Σπάρτη BC – Αρκαδικός

Ρεπό ο Λακωνικός Κρόνος

4η αγωνιστική

Αρκαδικός – Δρομείς Τρίπολης

Πελασγός – Λακωνικός Κρόνος

Ρεπό η Σπάρτη BC

5η αγωνιστική

Δρομείς Τρίπολης – Σπάρτη BC

Λακωνικός Κρόνος – Αρκαδικος

Ρεπό ο Πελασγός

Δ’ όμιλος

1η αγωνιστική

Αρης Σκάλας – Λάκωνας Γυθείου

Βατικιώτης – Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Κάστρο Μονεμβασίας

Ρεπό ο ΑΠΣ Μάνης

2η αγωνιστική

Λάκωνας Γυθείου – ΑΠΣ Μάνης

Αστέρας Βλαχιώτη – Αρης Σκάλας

Κάστρο Μονεμβασίας – Βατικιώτης

Ρεπό ο ΑΠΟΕΛ Μολάων

3η αγωνιστική

ΑΠΣ Μάνης – Αστέρας Βλαχιώτη

Αρης Σκάλας – Κάστρο Μονεμβασίας

Βατικιώτης – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Ρεπό το Λάκωνας Γυθείου

4η αγωνιστική

Αστέρας Βλαχιώτη – Λάκωνας Γυθείου

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Αρης Σκάλας

Κάστρο Μονεμβασίας – ΑΠΣ Μάνης

Ρεπό ο Βατικιώτης

5η αγωνιστική

ΑΠΣ Μάνης – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Αρης Σκάλας – Βατικιώτης

Λάκωνας Γυθείου – Κάστρο Μονεμβασίας

Ρεπό ο Αστέρας Βλαχιώτη

6η αγωνιστική

Βατικιώτης – ΑΠΣ Μάνης

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Λάκωνας Γυθείου

Κάστρο Μονεμβασίας – Αστέρας Βλαχιώτη

Ρεπό ο Άρης Σκάλας

7η αγωνιστική

ΑΠΣ Μάνης – Αρης Σκάλας

Λάκωνας Γυθείου – Βατικιώτης

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΠΟΕΛ Μολάων

Ρεπό το Κάστρο Μονεμβασίας

καντε κλικ για να σχολιασετε

αφηστε μια απαντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Our Facebook Page

Advertisement

περισσοτερα για ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ